Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie

  •  
  • Kalendarz:
  •    
  • Media:
  • Kontrast:
  • Czcionka:
 • Pl | En

Aktualności

Nowe kwiaty w miejskich klombach

CHOSZCZNO.  O tym, że lato mamy już za pasem, świadczą m.in. niebieskie szałwie i begonie, które wyrosły na miejskich klombach i kwietnikach.

Readmore
Świetlica w Korytowie ma nowy dach i okna

CHOSZCZNO. Świetlica w Korytowie od wielu już lat domagała się remontu. W ubiegłym roku, najpierw wymieniony został dach, potem wyremontowano wewnętrzną instalację oświetleniową i wstawione zostały nowe okna. W tym podwieszono nowy sufit. – Dziś wiem, że gdybyśmy tę inwestycję od samego początku wspierali z funduszu sołeckiego, to być może mielibyśmy już nową, tzn. w pełni wyremontowaną świetlicę – mówi sołtys Piotr Sobierajski.

Readmore
W sobotę zaparszam do Wodnego Raju

CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę (6 czerwca), po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem otwieramy Wodny Raj. Również od soboty zapraszamy na przystań, gdzie już regularnie będzie można wypożyczyć kajak, kanoe czy rower wodny. A jak wygląda sytuacja na pozostałych obiektach sportowych? Stadion, orlik, korty tenisowe, plaża, to wszystko oddajemy do Waszej dyspozycji – mówi Paweł Czapiewski, prezes choszczeńskiego Centrum Rekreacji i Sportu.

Readmore
Dziś jest tu przepławka, kiedyś był tu młyn wodny.

CHOSZCZNO. W ciągu ostatnich czterech dekad z mapy naszej gminy zniknęło kilkanaście różnej wielkości osad, przysiółków i koloni. 30-40 lat, to niby niewiele, jednakże obecnie tylko najstarsi mieszkańcy potrafią wskazać miejsca, gdzie kiedyś były zabudowania Zdrojowca, Szczepanki, Jaciska, Kleszczewka czy Kwiatowa. Dzisiaj zaglądamy w miejsca gdzie były m.in. Czyżewka, Brzostno i widoczny na zdjęciu młyn Rudnisko.

Readmore
Nowa twarz dworca w Choszcznie

CHOSZCZNO. W tym tygodniu zdemontowana została część ogrodzenia, osłaniającego południową ścianę budynku dworca. Od strony torowiska, już sami możemy się przekonać, jak obiekt będzie wyglądał po zakończeniu remontu.

Readmore

Komunikaty UM

1 czerwca, 2020
Burmistrz Choszczna ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych realizowanych na terenie Gminy Choszczno w 2020 roku w zakresie ratownictwa i ochrony ludności. Treść oferty do pobrania TUTAJ ...
Readmore
27 maja, 2020
CHOSZCZNO. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie informuje, że od dnia 15.05.2020 r. obowiązują nowe zasady programu „Czyste powietrze”. Dzięki któremu mieszkańcy z gminy Choszczno mogą uzyskać atrakcyjne bezzwrotne (dotacyjne) dofinansowanie na wymianę źródła ciepła, wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego. Szczegółowe informacje na stronach: www.wfos.szczecin.pl oraz www.czystepowietrze.gov.pl (mn) ...
Readmore

Dla Turysty

Back to top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial