- Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie - https://choszczno.pl -

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Choszczna

CHOSZCZNO. „Światło służby” to hasło przewodnie Betlejemskiego Światła Pokoju, które Harcerze z 8. Szczepu Ziemi Choszczeńskiej „Infinitum”, przekazali dziś na ręce wiceburmistrza Wojciecha Sierakowskiego i sekretarz Magdaleny Sieńko.

        W Polsce, po raz pierwszy Betlejemskie Światło Pokoju pojawiło się w 1991 roku. Od tamtej chwili nasi harcerze otrzymują je od słowackich kolegów i przekazują m.in. do Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Szwecji, a przede wszystkim do polskich miast, gmin, organizacji oraz stowarzyszeń. Od wielu już lat, w wydarzeniu tym, biorą udział również harcerze z 8. Szczepu Ziemi Choszczeńskiej „Infinitum”.

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Choszczna
Betlejemskiego Światła Pokoju przekazuje harcerka Julia Bobrowska

       Ten symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, przyniosły dzisiaj do choszczeńskiego magistratu: Julia Bobrowska, Luiza Kamela i Patrycja Sobczak. W imieniu mieszkańców naszej gminy, ogień przejęli wiceburmistrz Wojciech Sierakowski oraz sekretarz Magdalena Sieńko. Tu warto podkreślić, że każdy, kto chciałby ten ogień przejąć do własnego domu, może także skorzystać z tych płomieni, które przekazane zostały do naszych parafii.

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Choszczna
Medal „Betlejemskie Światło Pokoju”, pozostanie na pamiątkę akcji z 2020 roku

      Włodarze gminy otrzymali również pamiątkowy medal „Betlejemskie Światło Pokoju”. – To swego rodzaju symbol i pamiątka dla tych, którzy od samego początku biorą udział w naszej akcji – tłumaczy komendant szczepu Dorota Białach. Dodaje, że na jego rewersie wymienione są hasła wszystkich akcji, w tym też tej z 2020 roku, czyli „Światło służby”.

Katarzyna Kubacka