- Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie - https://choszczno.pl -

Choszczeński Jarmark Bożonarodzeniowy

CHOSZCZNO. 17, 18 i 19 grudnia zapraszamy na pierwszy Choszczeński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na placu przy kościele pw. NNMP będzie można kupić potrawy, ciasta, ozdoby, czyli wszystko to, co może trafić na świąteczny stół. W koncertowym kolędowaniu zaprezentuje się m.in. Stanisław Karpiel-Bułecka, wśród atrakcji dla dzieci dominować będzie karuzela wiedeńska, a całość zainauguruje zapalenie 10-metrowej choinki.

Choszczeński Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w czasie, kiedy to w zgodzie z polską tradycją, bardzo intensywnie przygotowujemy się do najbardziej oczekiwanych świąt. Właśnie to wydarzenie, którego organizację zaproponowało Stowarzyszenie Projekt Choszczno, ma nas przede wszystkim wesprzeć w tych poczynaniach, uatrakcyjnić je, a przy okazji promować choszczeńskie klimaty – ziemię choszczeńską.

Choszczeński Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się na placu wokół kościoła pw. NNMP. Tu rozstawione będą drewniane domki, w których będzie można kupić wszystko to, co związane jest ze Świętami Bożego Narodzenia, w tym m.in. swojskie jadło, wypieki, ozdoby, rękodzieło, nie braknie też ciepłego grzańca. Przez jarmarczną scenę przewinie się plejada solistów i zespołów, a wśród nich: Stanisław Karpiel-Bułecka, Music Emotions, Fishing Group i wokaliści z Choszczeńskiego Domu Kultury. Na świąteczne zakupy zapraszamy z dziećmi, bo dla nich też nie zabraknie atrakcji, w tym m.in. animacji przygotowanych przez ekipę z Ancymonka, a także darmowa karuzela wiedeńska. Choszczno już od wielu lat w bożonarodzeniowy czas jest oświetlone wyjątkowo barwną feerią świateł. Tym razem będzie jeszcze bardziej malowniczo, bo na inaugurację jarmarku, zapalona zostanie 10-metrowa choinka. Choszczeński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w piątek, 17 grudnia o godz. 16.00, a zakończy się w niedzielę, 19 grudnia o godz. 20.00.

Tadeusz Krawiec

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego