- Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie - https://choszczno.pl -

Choszczno – Jedziemy na Piknik nad Odrą

CHOSZCZNO. W najbliższy weekend zapraszamy do Szczecina na Piknik nad Odrą, a dokładniej na Łasztwonię, gdzie odbywać się będą targi turystyczne Market Tour. W Zatoce Podróży, zapraszać będziemy na jednodniowy wypad do Choszczna. Z kolei Modry Las zachęcał będzie do odwiedzenia najpiękniejszego pola golfowego w Polsce, natomiast Zakład Aktywności Zawodowej, zaprezentuje swoje stolarskie możliwości.

Podczas tegorocznego Pikniku nad Odrą odbędzie się 30. edycja Targów Turystycznych MARKET TOUR, gdzie m.in. miasta i regiony przedstawiać będą swoje atrakcje. My wybieramy się przede wszystkim po to, aby zachęcić mieszkańców okolicznych miejscowości, na rowerowy wypad do Choszczna. Wiemy o tym, że jeszcze w tym roku, oddany zostanie II i III cześć choszczeńskiego odcinka rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.

Choszczno - Jedziemy na Piknik nad Odrą
Na nowej mapie oznaczone są trasy rowerowe, jest też małe kompendium wiedzy o gminie.

Naszym leitmotivem będzie najnowsza mapa gminy, którą zatytułowaliśmy „Zostań bohaterem, przejedź gminę rowerem”. Oprócz przejechania, nieukończoną jeszcze trasą „Od Małej Iny do Iny”, zachęcamy też do alternatywnych przejażdżek nieoznakowanymi szlakami: „Północnym”, „Wschodnim” i „Południowym”. Jest tam też kompendium wiedzy o gminie Choszczno.

Choszczno - Jedziemy na Piknik nad Odrą
Modry Las jako jedyny w kraju może używać tytułu PGA National Poland

Jeśli w tym dniu zawitacie do Szczecinie, serdecznie zapraszamy do choszczeńskiego stoiska. Razem z nami wystawiał się będzie również Modry Las – jedyne pole golfowe w kraju, które otrzymało tytuł PGA National Poland oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Choszcznie, z wystawą drewnianych gadżetów, które niepełnosprawni na co dzień wytwarzają w tej placówce.                                                                                                                                       (tk)

Choszczno - Jedziemy na Piknik nad Odrą
Widoczne na zdjęciu pergole to tylko namiastka możliwości choszczeńskiego ZAZ-u.