- Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie - https://choszczno.pl -

III Choszczeński Klasyk Szosowy

CHOSZCZNO. WOJCIECH ZIÓŁKOWSKI z Nowogardu zwyciężył w sobotnim kolarskim 2×3 Challenge 2019 – III Choszczeńskim Klasyku Szosowym. Na dystansie 93 kilometrów o ponad dwie minuty wyprzedził drugiego na mecie WOJCIECHA CIENIUCHA z Przęsocina i trzeciego ARKADIUSZA PETKA z Lęborka.

W sobotę, w ramach III Choszczeńskiego Klasyka Szosowego rozegrano dwa wyścigi, pierwszy na dystansie 93 kilometrów Classic i drugi 43 km 2×3 Challenge Fun. W sumie, w obydwu zmaganiach do mety dojechało 148 kolarzy. W rywalizacji na dłuższym dystansie bezkonkurencyjnym okazał się WOJCIECH ZIÓŁKOWSKI z Nowogardu, który na ostatniej pętli odskoczył z peletonu i na metę, którą zlokalizowano w Grabowcu, wjechał z ponad 2-minutową przewagą (2:14:54).  Ścigająca go 5-osobowa grupa, na podjeździe do Grabowca też się rozjechała i kolejni zawodnicy kończyli, z kilku lub nawet kilkunastosekundową przewagą, drugi był WOJCIECH CIENIUCH z Przęsocina (2:17:06), a trzeci ARKADIUSZ PETKA z Lęborka (2:17:14) (na zdjęciu poniżej).
nagrodzeni kolarze
       Na krótszym dystansie wygrał KAROL FLIEGIER z Opalenicy (1:01:58), drugi był MAREK KOZŁOWSKI ze Szczecina (1:02:01), a trzeci również szczecinianin PIOTR ELJASIK (1:02:02).
nagrodzone kolarki
Tu wśród pań na podium stanęły MARTA GOGOLEWSKA (Wągrowiec – 1:02:18), WIKTORIA KIERAT (Polkowice – 1:02:19) i EWELINA ZŁOCZKOWSKA (Siadło Dolne – 1:05:55 – na zdjęciu powyżej). Na tym dystansie zmagali się również choszcznianie, z których swoja kategorią wiekową (M6) wygrał ZBIGNIEW JUNAK.

(tk)