- Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie - https://choszczno.pl -

Kolejny grant dla Stradzewa

CHOSZCZNO. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na dofinansowanie nowej wiaty przystankowej w Stradzewie. ? Nowy obiekt służył będzie przede wszystkim dzieciom oczekującym na szkolny autobus , natomiast stary wyremontujemy i zamontujemy przy naszym boisku ? tłumaczy sołtys Jacek Szyszka.

Dzisiaj w sali narad choszczeńskiego magistratu burmistrz Robert Adamczyk, członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek oraz sołtys Stradzewa Jacek Szyszka, podpisali umowę na sfinansowanie budowy nowej wiaty przystankowej. Projekt ?Bezpiecznie i komfortowo w Stradzewie? jest kolejnym przedsięwzięciem, który ta wieś realizuje przy współpracy z Urzędem Miejskim w Choszcznie . Tym razem otrzymają pieniądze z ?Grantów Sołeckich 2021?, finansowanych z konkursu ogłoszonego przez marszałka województwa zachodniopomorskiego .

Najaktywniejsze organizacje i stowarzyszenia działające na choszczeńskich wsiach, korzystają z każdej okazji, by sięgnąć po różnego rodzaju dotacje. Podkreślamy to, ponieważ Stradzewo znajduje się w grupie liderów składających wnioski, i przypomnijmy, że już wcześniej korzystali z rozdań ?Grantów sołeckich?. Składając ten projekt, z dumą wskazywali na mural namalowany na klubowej szatni, rozbudowany plac zabaw czy też nową płytę boiska, które sfinansowane zostały m.in. z programu ?Społecznik 2019 ? 2021?. ? Tym razem postawimy nową wiatę przystankową. Podkreślamy słowo postawimy, ponieważ kasę otrzymujemy na jej zakup, natomiast całą resztę zrobimy sami. Starej wiaty nie wyrzucimy, lecz przeniesiemy ją na nasze boczne boisko ? tłumaczył J. Szyszka. Nie omieszkał też dodać, że przy tworzeniu dokumentacji i składaniu tych wniosków wspiera ich choszczeński magistrat, a konkretnie Anna Aleksiun.

 

Tadeusz Krawiec