- Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie - https://choszczno.pl -

Konkurs kulinarny dla KGW

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. Do 30 czerwca można zgłaszać przepisy na potrawę, charakterystyczną dla regionu działania KGW, zaprezentowaną w formie krótkiego filmu wideo.

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę według własnej receptury i z rodzimych produktów.

Zadaniem Kół Gospodyń Wiejskich, które postanowią wziąć udział w zmaganiach będzie przygotowanie krótkiego filmu, w którym przedstawią receptury i przepis na tradycyjną potrawę regionalną, charakterystyczną dla regionu działania KGW. Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane do 30 czerwca br.

W pierwszym etapie „Bitwy Regionów” prace konkursowe rozstrzygnie komisja i wyłoni finalistę, który będzie bronił barw województwa zachodniopomorskiego w wielkim finale imprezy.

Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.bitwaregionow.pl [1] Zgłoszenia można wysyłać za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie www.kowr.gov.pl/konkurs [2]

Załącznik:

Regulamin konkursu Biwa regionów_przedłużenie terminu [3]

(kk)