- Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie - https://choszczno.pl -

Remonty chodników

CHOSZCZNO. Zakończone zostały prace przy remoncie i przebudowie chodników na ul. Staszica, Rybackiej i Obrońców Westerplatte. Przebudowano też zatokę, przystanek autobusowy i ciągi piesze biegnące wzdłuż ul. Wolności.

– Nasza gmina otrzymała 200 tys. złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które w całości przeznaczyliśmy na częściowy remont i przebudowy ul. Staszica, Rybackiej i Obrońców Westerplatte – mówi burmistrz Robert Adamczyk. Podkreśla, że ta kwota wystarczyła na częściowe przebudowanie chodnika przy ul. Staszica, jak również traktu spacerowego biegnącego wzdłuż ul. Rybackiej. Zupełnie nowy chodnik powstał przy ul. Obrońców Westerplatte, a dokładniej wzdłuż nowo wybudowanego bloku.

Remonty chodników
Nowy chodnik powstał przy ul. Obrońców Westerplatte

Nieco wcześniej, bo już pod koniec października  rozpoczęto  remont chodnika biegnącego wzdłuż ul. Wolności. To przedsięwzięcie rozpoczęto od przebudowy zatoki autobusowej leżącej na wysokości Szkoły Podstawowej nr 3, jak również wybudowania nowego wjazdu na parking należący tej placówki. Nowa organizacja ruchu sprawi, że rodzice w bezpieczny już sposób będą mogli zatrzymywać swoje auta na terenie szkoły. Wyremontowane lub całkowicie przebudowane zostały odcinki chodnika od dworca do skrzyżowania z ul. Piastowską. Naprawiony został też przystanek autobusowy leżący naprzeciwko budynku poczty. – To zadanie w całości sfinansowane zostało z funduszy Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, a zrealizowane zostało przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie – tłumaczy Łukasz Młynarczyk, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Tadeusz Krawiec