- Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie - https://choszczno.pl -

System Identyfikacji Wizualnej Gminy

CHOSZCZNO. Przed chwilą w sali narad odbyło się oficjalne przekazanie dokumentów Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta i Gminy Choszczno. ? Ten moment możemy uznać za oficjalną inaugurację nowej koncepcji marki miasta i gminy Choszczno ? mówił burmistrz Robert Adamczyk.

O tworzeniu Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta i Gmin Choszczno pisaliśmy już wielokrotnie. Warto przypomnieć, że na początku marca w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się spotkanie, w trakcie którego podsumowany został pierwszy etap kreowania tego zadania. ALICJA TERLIKOWSKA, główna animatorka tej koncepcji poinformowała wówczas, że każdy z nas mógł się przyczynić do współtworzenia koncepcji znaku jakości miasta i gminy, m.in. poprzez specjalną ankietę, którą przez internet lub osobiście wypełniło ponad 500 osób. To właśnie na tamtym, roboczym spotkaniu zdecydowano, że markę naszej gminy budować będziemy na ikonie Choszcza z hasłem ?Choszczno ? bohater regionu?. 

włodarze miasta na spotkaniu

Od tamtego spotkania minęły dwa miesiące. – Dla mnie to był czas na dopracowanie i skompletowanie kreacji graficznej całego projektu ? mówiła dziś A. Terlikowska. Przekazując dokumenty włodarzom miasta jeszcze raz przypomniała, w jaki sposób wykreowało się logo i hasło, co było przyczynkiem do przygotowania pakietu projektów dedykowanych, w zasadzie każdej dziedzinie życia społecznego, kulturalnego, sportowego i gospodarczego gminy. ? My to wydarzenie również uznajemy za oficjalną inaugurację nowej koncepcji marki miasta i gminy Choszczno ? podsumował spotkanie burmistrz Robert Adamczyk. Dla nas, czyli dla biura promocji to również znak na rozpoczęcie rozpowszechniania Choszcza z hasłem ?Choszczno ? bohater regionu? i wszystkiego, co zawiera SIW.

Tadeusz Krawiec