barbara widła

 

22 października 2021 roku zmarła Barbara Widła, nauczycielka, jedna z głównych animatorek malarstwa ziemi choszczeńskiej.

Urodziła się w Wielkopolsce, a wychowała w Chłopowie. W środowisku choszczeńskim Barbara Widła uznawana była za jedną z głównych animatorek malarstwa, rysunku, drzeworytu i ekslibrisu. Z zawodu była nauczycielką fizyki.

W Klubie Plastyka Impresja działała od 1986 roku, pełniąc przez wiele lat funkcję prezesa klubu. Brała udział w kilkudziesięciu plenerach w kraju i za granicą, w ponad 100 wystawach zbiorowych i 47 autorskich. Jej prace zdobiły m.in. gmach sejmu RP. Wydała dwa albumy „Choszczno w grafice”. Była członkiem stowarzyszeń twórczych: Vena w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecińskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Szczecinie. Animatorka życia kulturalnego ziemi choszczeńskiej.

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe Barbary Widły, odbędą się 28 października w kościele pw. NNMP w Choszcznie o godz. 11.00. Ceremonia odprowadzenia do grobu odbędzie się po mszy świętej.

(kk)