CHOSZCZNO.  W Kołkach zamontowana została nowa siłownia zewnętrzna. Wcześniej mieszkańcy skrzyknęli się i usunęli dzikie wysypiska śmieci. Sadzą też drzewa, a przy remizie powstanie nowy skalniak. To wszystko za sprawą sołtys Malwiny Stocerz i składającej się z samych kobiet, rady sołeckiej

Czytaj więcej

CHOSZCZNO. Gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc, gdy znajdziemy bezdomnego psa? Martwe zwierzę na drodze lub w lesie – co zrobić w takiej sytuacji? Kogo poprosić o pomoc, gdy na nasze podwórka zaplącze się zwierzyna łowna?

Czytaj więcej

dezynfekcja dla szkół

CHOSZCZNO. Gmina za prawie 300 tys. złotych, zakupiła sprzęt do dezynfekcji, który jeszcze dzisiaj trafi do naszych szkół i przedszkoli. To przedsięwzięcie, wsparte zostało z projektu „Pomorze Zachodnie – bezpieczna edukacja”.

Czytaj więcej

Urząd Skarbowy w Choszcznie informuje, że od 16 listopada 2020 r. w naszym województwie uruchomiona została usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” przez internet. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Zmiany te zostały wprowadzone, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podatników.

Czytaj więcej