CHOSZCZNO. Na tegorocznych Dożynkach Diecezjalnych, bochen chleba upieczonego z tegorocznej mąki poniesie prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku Kazimierz Czapiewski wraz z Justyną Adryszczak ze Smolenia. K. Czapiewskiego zastaliśmy na polach w okolicach Rzeczek, gdzie kombajniści ścinali ostatnie łany zbóż.

Czytaj więcej

CHOSZCZNO. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Stradzewie, Suliszewie i Zamęcinie otrzymały dotacje z „Małego strażaka” i „Grantów strażackich”. Razem to ponad 90 tys. zł, które ochotnicy przeznaczą m.in. na naprawę elewacji budynku remizy, wymianę instalacji elektrycznej i ogrodzenia, a także zakup sprzętu.

Czytaj więcej

CHOSZCZNO. Dzisiaj burmistrz Robert Adamczyk, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, członkowie rad sołeckich z Wardynia i Sulina Kamila Kaniecka oraz Rafał Solarz, podpisali umowy na dofinansowanie projektów z „Grantów sołeckich 2022”.

Czytaj więcej

powstanei warszawskie

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie – największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W zemście za urządzenie powstania stolica Polski została niemal całkowicie spalona i zburzona. Choć walka powstańców była planowana na kilka dni, to jednak trwała ponad dwa miesiące – do 2 października 1944 roku. Dziś, w 78. rocznicę oddajemy hołd wszystkim BOHATEROM.

Czytaj więcej

alarm 2022

Uwaga mieszkańcy Choszczna: 1 sierpnia 2022 roku, o godzinie 17.00 na terenie miasta przeprowadzony zostanie trening uruchamiania syren alarmowych. Data treningu wyznaczona na 1 sierpnia, to rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W ten sposób uczczona zostanie pamięć poległych podczas walk w Warszawie w 1944 roku. (Syreny uruchomione będą na czas jednej minuty, sygnał ciągły.)

Czytaj więcej