CHOSZCZNO. Dokładnie rok temu, czyli 4 marca 2020 roku odbyło się spotkanie, na którym włodarze miasta, członkowie Gminnej Rady Kultury oraz plastycy zdecydowali, że markę naszej gminy budować będziemy na ikonie Choszcza, z hasłem „Choszczno – bohater regionu”. Krótko mówiąc, akurat ten Choszcz, obchodzi dziś pierwsze urodziny.

Czytaj więcej

baner kino chdk marzec

8 marca zapraszamy na filmowe seanse z okazji Dnia Kobiet. “Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie”, “Palm Springs” i „Szarlatan” to propozycje kinowe Choszczeńskiego Domu Kultury.

Czytaj więcej

CHOSZCZNO. Po ponad trzymiesięcznej przerwie, swoją działalność wznowił Klub Senior+. Po reaktywacji, panie tworzą ozdoby wielkanocne. – Trafią do naszych domów, ale jeśli obostrzenia pozwolą, to pokażemy je również na przedświątecznej wystawie – mówi Danuta Pialik.

Czytaj więcej

CHOSZCZNO. 7 marca o godzinie 18, zapraszamy do Choszczeńskiego Domu Kultury, na koncert zatytułowany „Całuję rączki”. Dla tych, którzy będą chcieli zobaczyć go na żywo, mamy 150 darmowych wejściówek. Również na żywo, pokażemy to wydarzenie na ChoszcznoPL.

Czytaj więcej

baner konsultacje

Burmistrz Choszczna serdecznie zaprasza na spotkanie konsultacyjne w dniu 4 marca 2021 r. o godzinie 17.00 rozpoczynające proces pogłębionych konsultacji społecznych dotyczących rozwiązań w sporządzanym obecnie nowym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osada rekreacyjno-turystyczna Raduń. Podczas spotkania zostaną przedstawione założenia i cele konsultacji, a także działania służące ich realizacji.
Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne związane pandemią

Czytaj więcej

grafika pit

CHOSZCZNO. Najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy z tego, że to także nasze podatki przyczyniają się do rozwoju gminy. Przy obecnej płacy minimalnej, jest to 550 złotych, warto więc w zeznaniu podatkowym zaznaczyć Choszczno, jako nasze miejsce zamieszkania.

Czytaj więcej