Na zdjęciu są zwycięzvy konkursu plastycznego

CHOSZCZNO. Dzisiaj w Choszczeńskim Domu Kultury wręczono nagrody i wyróżnienia autorom 22 prac zgłoszonych do etapu gminnego plastycznego konkursu ?Zapobiegajmy pożarom?.

W poprzedniej edycji ogólnopolskiego konkursu profilaktycznego ?Zapobiegajmy pożarom? choszcznianie zdobyli kilkadziesiąt laurów. W tym gronie była również wicebirmistrz Wojciech Sierakowski wręcza Małgorzacie Hładoniuk nagrodę za konkurszwierzynianka MAŁGORZATA HŁADONIUK (na zdjęciu obok), której praca doszła aż do ostatniego etapu, gdzie ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Relację z podsumowania tej edycji gminnego etapu zaczynamy od przypomnienia sukcesu Małgorzaty, ponieważ tym razem otrzymała aż dwie nagrody.
       Opisywany konkurs od wielu już lat należy do najpopularniejszych wydarzeń plastycznych w naszej gminie, więc trudno się temu dziwić, że z każdym też rokiem powiększa się liczba choszcznian, którzy sięgają po nagrody i wyróżnienia, i to nawet na szczeblu centralnym. Tym razem jurorzy oceniali ponad 80 zgłoszonych obrazów i aż 22 z nich wyróżnili, a tym samym dali im przepustkę do rywalizacji na etapie powiatowym. Poniżej wymieniamy wszystkich autorów, którym wiceburmistrz WOJCIECH SIERAKOWSKI wręczył upominki, ale warto zauważyć, że oprócz wspomnianej wyżej M. Hładoniuk, w grupie laureatów dwukrotnie wymieniane jest również nazwisko SARY GONERY. Obydwie sztuki rysowania i malowania uczą się pod okiem instruktora JANUSZA BIEGAŃSKIEGO, który prowadzi sekcję plastyczną w Choszczeńskim Domu Kultury.

Tadeusz Krawiec

Ogólnopolski konkurs plastyczny ?Zapobiegajmy pożarom? 2020 ? etap gminny
 
     Nagrody: MAJA KASIŃSKA, KATIANA PIECHOWIAK, DOMINIKA PIŁAT, ALEKSANDRA GWOŹDZIAŃSKA, MAŁGORZATA HŁADONIUK (dwukrotnie), SARA GONERA (Choszczeński Dom Kultury), MAJA SZCZUBLEWSKA, KAROL ROMANOWICZ (Szkoła Podstawowa w Korytowie), MARTYNA BIAŁKOWSKA (Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie), ANETA ŚNIADECKA, TOMASZ URBANIAK i MICHAŁ PIĄTEK (Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku), DAMIAN WASZKIEL i KRZYSZTOF ZUKIERSKI, (Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie),  ANASTAZJA DROŻDŻ, JAKUB PRZYBYŁA (Publiczne Przedszkole nr 2 w Choszcznie), KAJETAN BANASIAK (Publiczne Przedszkole nr 5 w Choszcznie)

     Wyróżnienia: OTYLIA KRAJEWSKA, JULIA KILEWSKA, (Szkoła Podstawowa w Korytowie), NINA SIERADZKA, ALEX BARTLEWSKI, SARA GONERA (Choszczeński Dom Kultury), NIKOLA SEREDYŃSKA (Publiczne Przedszkole nr 4 w Choszcznie), ZUZANNA BOSACKA (Publiczne Przedszkole nr 2 w Choszcznie)