WiFi4EU juz działa

CHOSZCZNO. W 13 punktach naszego miasta i gminy uruchomionych zostało 13 tzw. hotspotów, czyli urządzeń do darmowego internetu. Wystarczy włączać w naszym smartfonie, iPhonie czy tablecie usługę wi-fi, znaleźć WiFI4EU, zalogować się i… i już korzystamy do woli.

Choszczno - WiFi4EU już działa
Wszystkie hotspoty oznakowane są takimi tabliczkami

Pisaliśmy już o tym, że Urząd Miejski w Choszcznie złożył projekt bezpośrednio do Komisji Europejskiej, a dokładniej do Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci, która w ramach zadania „Łącząc Europę” przyznała naszemu miastu bon ryczałtowy o wartości 15 tys. euro. Cała kwota przeznaczona została na działanie „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych”, a w tym konkretnym przypadku, na uruchomienie i utrzymanie 13 hotspotów, czyli urządzeń do darmowego internetu. W czerwcu wiceburmistrz Wojciech Sierakowski i Seweryn Szymczak współwłaściciel firmy E-CHO podpisali stosowną umowę, a dziś już możemy z tych hotspotów korzystać.

Choszczno - WiFi4EU już działa
Hotspot umieszczony na skwerze holenderskim

Gdzie zostały umieszczone?

W mieście z darmowego internetu będzie można korzystać w rejonie fontanny, na plaży miejskiej, skwerze holenderskim, placu zabaw przy ul. Mur Południowy, skwerze przed Miejską Biblioteką Publiczną, na i wokół dworca PKP, a także w Choszczeńskim Domu Kultury i Urzędzie Miejskim. Kolejne pięć zamontowanych zostało w rejonach wiat w Piaseczniku i Radaczewie, na skwerze w centrum Korytowa oraz w świetlicach Radunia i Sulina. Ważne jest też to, że nikt nie będzie miał limitu transmisji danych, a ich przesył nie może być mniejszy, niż 30 Mb/s.

Jak korzystać z hotspotów? Wystarczy w naszym smartfonie, iPhonie czy tablecie włączyć usługę wi-fi, znaleźć WiFI4EU, zalogować się i… i już korzystamy do woli (te trzy kroki pokazujemy na naszych zdjęciach).

Tadeusz Krawiec

KROK 1

Choszczno - WiFi4EU już działa

KROK 2

Choszczno - WiFi4EU już działa

KROK 3

Choszczno - WiFi4EU już działa