Klukom Trial 2020 za nami

CHOSZCZNO. Wczoraj na plaży miejskiej rozegrany został sportowy duathlon (bieg i pływanie kajakiem) ?Klukom Trial 2020?. Indywidualnie triumfowali choszcznianie, wśród mężczyzn Kacper Grzebalski, a wśród kobiet Monika Kulas. W rywalizacji tzw. mikstów, bezkonkurencyjną okazał się para z Pełczyc Katarzyna i Dariusz Fieńko. Olbrzymie brawa należą się Patrykowi Dąbrowskiemu, który trasę biegową  pokonał na wózku inwalidzkim, świetnie też radził sobie w kajaku.

Historia tego wydarzenia sięga początków naszego wieku. Już mało kto to pamięta, ale wówczas, na choszczeńskich trasach ścigali się nawet mistrzowie świata i Europy. Wczoraj wśród widzów wypatrzyliśmy m.in. pochodzącego z Karpacza Edwarda Maziarza, który zajął czwarte miejsce w edycji z 2001 roku. Był też pochodzący z Choszczna Piotr Wiśniewski, który m.in. w 2000 roku był trzeci.

Klukom Trial 2020 za nami
Zdzisław Perepiczko i Paweł Czapiewski

Pojawił się również, mieszkający dziś w Busku Zdroju Zdzisław Perepiczko, twórca i organizator Choszczeńskiej 10. Zdradził, że tam już zawodowo zajmuje się sportem, a przede wszystkim trenowaniem biegaczy.

***

Paweł Czapiewski, prezes Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie i główny organizator Klukom Trial 2020 zdecydował, że w pierwszej kolejności, odbędzie się rywalizacja indywidualna, a następnie parami. Różnica była taka, że ci pierwsi, najpierw biegli 5 kilometrów, a potem około dwa kilometry płynęli w kajakach, natomiast u drugich, najpierw kobiety biegły trasę, potem razem płynęli i na koniec biegł mężczyzna. Wielką klasę pokazała choszcznianka Monika Kulas, reprezentantka polski w kajak polo, która z dużą przewagą wygrała z klubowymi koleżankami.

Klukom Trial 2020 za nami

Tu na podium stanęły, również też uprawiające tę dyscyplinę sportu, siostry Oliwia i Nadia Watkowskie (wszystkie widzimy na zdjęciu). Wśród mężczyzn rywalizacja była bardziej zacięta, bo od samego początku szli łeb w łeb, choszcznianin Kacper Grzebalski oraz Adam Bartosiewicz  z Gryfina. W takiej też kolejności minęli linię mety, a jako trzeci dotarł do niej, także choszcznianin – Maciej Kamola.

***

Bardziej widowiska była rywalizacja parami i tu od razu do przodu wyrwała świetna biegaczka Katarzyna Fieńko z Pełczyc, a potem wspólnie z parterem dorabiali po sekundzie i na mecie mieli przewagę ponad 40 sekund. Drugie miejsce zajęła para Kamila i Michał Kowalczyk z Gorzowa Wlkp., a trzecie Lubczyńska Kamila ? Marcin Kanicki ze Stargardu.

Klukom Trial 2020 za nami
Męskie podium w komplecie.

Tu ciekawą taktykę przyjął Szymon Konieczny, który na etapie pływania kajakiem, nie pozwolił partnerce wziąć wiosła, więc była tylko… balastem. Nie była to chyba słuszna decyzja, ponieważ po pływaniu, byli gdzie na szarym końcu. Świetnym biegiem wyprowadził mikst na szóste miejsce finiszem. Tuż za nim uplasowali się znani choszczeńscy biegacze Danuta i Mirosław Flisowie. W sumie rywalizacje ukończyło 18 mikstów oraz 17 zawodników indywidualnych.

Tadeusz Krawiec

Bogaty fotoreportaż z tego wydarzenia znajdziecie na na naszym fb