grant dla radunia

Po raz czwarty z rzędu projekt z Radunia otrzymał grant w ramach marszałkowskiego konkursu „Granty Strażackie”. Tym razem z pozyskanych funduszy strażacy ochotnicy wyremontują remizę.

Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Raduniu wicemarszałek Olgierd Kustosz oraz Janusz Solski sołtys i jednocześnie prezes OSP, podpisali umowę na remont remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Raduniu. – W grudniu 2020 wymieniliśmy bramę, tym razem 10 tysięcy wydamy na remont, a konkretnie na wykonanie nowej elewacji budynku remizy. – mówił J. Solski. Na to zadanie strażacy otrzymają pieniądze z „Grantów Sołeckich 2021”, finansowanych z konkursu ogłoszonego przez marszałka województwa zachodniopomorskiego.

Przypomnijmy że to jest już czwarty grant z rzędu, który pozyskał Raduń. W 2018 roku wieś otrzymała wsparcie na budowę siłowni zewnętrznej, w 2019 dofinansowano strażackie ćwiczenia polsko-niemieckie, w 2020 strażacy wymienili drzwi remizy OSP, a w tym roku zrobią elewację budynku. – W każdej z edycji, o pieniądze potrzebne na sfinalizowanie swojego pomysłu, ubiegało się ponad 500 sołectw, cieszę się, że i tym razem trafiły one do Radunia. – podsumował to wydarzenie zastępca burmistrza Wojciech Sierakowski.

(kk)