CHOSZCZNO. Państwowa Szkołą Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie ogłasza zapisy. Nauka jest bezpłatna, do dyspozycji jest 10 instrumentów, a do pierwszej klasy cyklu 6-letniego, przyjmowane są osoby w wieku od 7 do 16 lat.

         Państwowa Szkoła Muzyczna w Choszcznie uczy dzieci i młodzież gry na dziesięciu instrumentach. Kształci też umiejętności w zespołach kameralnych, chórze i duetach instrumentalnych. Zapisy już ruszyły, ale warto podkreślić, że podanie o przyjęcie, należy złożyć drogą elektroniczną, w terminie do 9 czerwca. Oczywiście, należy wskazać w nim wybrany instrument, a do wyboru mamy: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczelę, gitarę, flet, klarnet, saksofon, trąbkę i perkusję.
        Szczegóły i odpowiednie dokumenty znajdziemy na stronie szkoły. Tam też wyczytamy, dlaczego warto uczyć się muzyki. Okazuje się, że regularna gra na instrumencie wzmaga motywację do nauki, w tym m.in. pozytywnie wpływa na rozwój języka. Pobudza też proces spostrzegania, wrażliwość zmysłową, koncentrację uwagi, wpływa na rozwój mowy, wzbogaca słownictwo, pobudza inwencję twórczą, wspiera również wydajność mózgu. Generalnie ? muzyka uczy, bawi, wychowuje, rozwija i uwrażliwia.

Choszczno - Ruszyły zapisy do PSM
Margaret jest absolwentką klasy klarnetu i saksofonu,a pod dekadzie wróciła do Choszczna, już jako gwiazda muzyki pop.

         W przyszłym roku choszczeńska PSM obchodzić będzie 30-lecie, a szukając znanych nazwisk wśród absolwentów, znajdziemy m.in.: śpiewaczkę operową Dorotę Grześkowiak, uznanego saksofonistę Michała Gryćko, dyrygenta Chóru Akademickiego im. prof. J. Szyrockiego w Szczecinie i kierownika artystycznego Chóru Polskiego Radia Szymona Wyrzykowskiego no i oczywiście piosenkarkę Małgorzatę Jamroży, bardziej znaną jako Margaret. Ciekawostką jest to, że ta gwiazda muzyki pop, uczyła się tu w klasie klarnetu i saksofonu. Klasę akordeonu ukończył również, dobrze nam znany lekkoatleta Paweł Czapiewski.
Jak widać, drzwi choszczeńskiej PSM mogą prowadzić do różnej kariery, a ma przypominamy, że wniosek o przyjęcie należy złożyć drogą elektroniczną, w terminie do 9 czerwca. Na stronie PSM znajdziemy odpowiednie formularze, a także adres pod jaki należy je wysłać.

(tk)

Choszczno - Wystartowały zapisy do choszczeńskiej PSM
Plakat_PSM_2021
Choszczno - Wystartowały zapisy do choszczeńskiej PSM
Plakat_PSM _ Zerówka