najlepsze ósmoklasistki od lewej Zofia Markiewicz i Joanna Szymczak

CHOSZCZNO. Jutro (19 czerwca) prawie 1900 dzieci z naszych szkół rozpocznie wakacje. Dzisiaj po południu w auli gimnazjum ze szkołą pożegnali się  ósmoklasiści z Trójki. – Ten rocznik niewątpliwie wpisał się w historię szkoły – chwalił ich wiceburmistrz ŁUKASZ MŁYNARCZYK. A konkretnie, to za wyniki, które osiągnęli na egzaminie ósmoklasisty. Wręcz zdeklasowali rówieśników z pozostałych naszych szkół, okazali się też najlepsi w powiecie, są też w wojewódzkiej czołówce. Najwyższymi średnimi pochwalić się mogą, widoczne na zdjęciu ZOFIA MARKIEWICZ (5,61) i JOANNA SZYMCZAK (5,39).

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie rzeczywiście mają się czym pochwalić. Jako jedyni ze wszystkich szkół naszej gminy, osiągnęli wyniki wyższe od średniej wojewódzkiej i krajowej, a to plasuje ich na pierwszym miejscu w gminie, w powiecie i wojewódzkiej czołówce. Na dzisiejszym pożegnaniu ze szkołą, które odbyło się w auli gimnazjum,  dyrektor EWA KLIŃSKA wyliczyła cała gamę sukcesów, które osiągnęli pożeganie ósmoklasistów

przez osiem lat nauki. My w tej grupie wypatrzyliśmy wiele postaci, które za sprawą różnych osiągnięć, wielokrotnie trafiały na nasze łamy. Choćby JANEK ŻOŁNIERZÓW, niewątpliwy lider  wśród zachodniopomorskich recytatorów, także NADIA MALINOWSKA, najlepsza piłkarka Mini Mundialu czy też bardzo utalentowany szachista BARTOSZ KOWALIK.        pożeganie ósmoklasistówNa pierwszym miejscu długiej listy prymusów, ze średnią 5,61 znalazła się ZOFIA MARKIEWICZ, która jest też laureatem konkursu przedmiotowego Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.     Oprócz niej nagrodę burmistrza, za średnią 5,39, otrzymała również JOANNA SZYMCZAK. Wspomnieliśmy już wyżej, że uczniowie z Trójki udowodnili swoją wartość w teście ósmoklasisty i tu warto podkreślić, że na ich wynik zapracowali też nauczyciele, a przede wszystkim wychowawcy: HELENA BORKOWSKA, MONIKA CHEŁSTOWSKA, ANNA OSTRASZEWSKA-MALECAGNIESZKA KLIŃSKA.

Tadeusz Krawiec