CHOSZCZNO. W sobotę rozegrano 23. edycję mistrzostw Polski pracowników oświaty w badmintonie. Tym razem o medale rywalizowali zawodnicy z 15 miast i nieźle w tej stawce wypadli badmintoniści z Choszczna.

              W sobotę do Choszczna zawitali zawodnicy z 15 miejscowości (Bydgoszcz, Gliwice, Gniezno, Jabłonowo Pomorskie, Koszalin, Kraków, Oława, Sławno, Stargard, Sulęcin, Szczecin, Wałcz, Warszawa, Suliszewo i Choszczno). Od kilku już lat impreza ta nosi imię Wiesława Drewicza, który nie tylko wspierał organizatorów, ale przede wszystkim miał w swojej kolekcji kilkadziesiąt krążków z tej imprezy. Przypominając o tym podkreślamy, że od wielu już lat, to właśnie gospodarze i ekipa ze Sławna, rywalizowali o prymat w klasyfikacji medalowej, a tym razem pogodzili ich szczecinianie, którzy aż 11 razy stawali na podium.

Jedno z najbardziej emocjonujących spotkań rozegrali debliści (od lewej): stargardzianin Tomasz i trzej choszcznianie Dariusz Czekan (tyłem), Maciej Żołnierzów i w powietrzu Bartłomiej Drewicz (z Choszczna).

        Komplet wyników znajdziemy pod artykułem, ale warto wymienić tych zawodników, którzy przez najbliższy rok dzierżyć będą tytuł mistrzów w kategoriach indywidualnych, a są to: Magdalena Piechowiak (Sulęcin), Anna Kowalczuk (Szczecin), Dagmara Wojtczak (Sławno), Dariusz Czekan (Choszczno), Maciej Żołnierzów (Choszczno), Arkadiusz Drewniak (Warszawa), Wiesław Zygmunt (Gniezno) i Marian Stelter (Koszalin). Dodajmy też, że głównym organizatorem wszystkich edycji tych mistrzostw (także i tej) jest choszczeński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, a gościem honorowym tego wydarzenia był wiceprezes ZG ZNP Grzegorz Gruchlik.

Tadeusz Krawiec


Wyniki 23. Mistrzostw Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie
im. Wiesława Drewicza

Kobiety

(do 35 lat): 1. Magdalena Piechowiak (Sulęcin), 2. Agnieszka Zubel (Szczecin), 3. Dagmara Wysocka (Szczecin); (36 – 50 lat): 1. Anna Kowalczuk (Szczecin), 2. Milena Janas – Hanzel (Wałcz); (51 lat i powyżej): 1. Dagmara Wojtczak (Sławno), 2. Edyta Gawlak-Wójcik (Suliszewo)

Deble

(gr. I): 1. Magdalena Piechowiak (Sulęcin) – Anna Kowalczuk (Szczecin), 2. Aleksandra Kopeć – Dagmara Wysocka (Szczecin), 3. Joanna Konopacka – Natalia Strzelecka (Choszczno); (gr. II): 1. Dagmara Wojtczak (Sławno) – Edyta Gawlak-Wójcik (Suliszewo), 2. Ingrid Karolczak–Rutkowska – Katarzyna Grzybek–Kania (Sławno)

Mężczyźni

(do 35 lat): 1. Dariusz Czekan (Choszczno), 2. Miron Starosielec (Szczecin), 3. Adam Leśniak (Choszczno); (36-50 lat): 1. Maciej Żołnierzów (Choszczno), 2. Andrzej Biela (Oława), 3. Leszek Piórkowski (Szczecin), 3. Przemysław Inszczak (Bydgoszcz); (51-60 lat): 1. Arkadiusz Drewniak (Warszawa), 2. Daniel Lipowski (Grudziądz), 3. Tomasz Płonka (Stargard), 3. Zbigniew Dolata (Gniezno); (61 i 70 lat): 1. Wiesław Zygmunt (Gniezno), 2. Zbigniew Sowiński (Jabłonowo Pomorskie), 3. Zdzisław Kliński (Choszczno); (71 i powyżej): 1. Marian Stelter (Koszalin), 2. Marek Kremer (Kraków)

Deble

(grupa I): 1. Miron Starosielec – Leszek Piórkowski (Szczecin), 2. Ireneusz Gaworek – Mirosław Burzyński (Wałcz), 3. Kamil Murch – Marek Machiński (Gniezno), 3. Przemysław Inszczak (Bydgoszcz) – Daniel Lipowski (Grudziądz); (grupa II): 1. Dariusz Czekan – Bartłomiej Drewicz (Choszczno), 2. Adam Bukowski – Piotr Adamczyk (Sławno), 3. Tomasz Płonka (Stargard) – Maciej Żołnierzów (Choszczno), 3. Mariusz Frankowski – Kamil Murch (Gniezno); (grupa III): 1. Wiesław Zygmunt – Zbigniew Dolata (Gniezno), 2. Marek Machiński – Mariusz Frankowski (Gniezno); (grupa IV): 1. Zbigniew Sowiński (Jabłonowo Pomorskie) – Zdzisław Kliński (Choszczno), 2. Marian Stelter (Koszalin) – Marek Kremer (Kraków)

miksty:

1. Aleksandra Kopeć – Tomasz Polonis (Szczecin), 2. Karolina Kinczel – Mirosław Burzyński (Wałcz), 3. Ingrid Karolczak–Rutkowska – Adam Bukowski (Sławno), 3. Katarzyna Grzybek–Kania – Piotr Adamczyk (Sławno)