Chcemy się uczyć! Głoszą dzieci

Dzień Edukacji Narodowej przypada na 14 października, jednak swoje święto już dzisiaj obchodzili pracownicy oświaty z Gminy Choszczno.

Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk wraz z dyrektorem Biura Obsługi Szkół Samorządowych Piotrem Kamelą oraz zastępca burmistrza Wojciech Sierakowski osobiście wręczali kwiaty i dyplomy wyróżnionym pedagogom. W tym roku były to prawie same kobiety i jeden mężczyzna – łącznie aż 16 osób. Dodatkowo dyrektorzy szkół otrzymali kosze wypełnione słodkościami. Serdeczne gratulacje wszystkim laureatom Nagrody Burmistrza:
Elżbieta Kierlin i Krystyna Grzelczak Szkoła Podstawowa w Sławęcinie, Elżbieta Andruszewska oraz Magdalena Mądraszek Szkoła Podstawowa w Zamęcinie, Renata Świątek i Artur Niedzielski Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie, Iwona Pietkiewicz Szkoła Podstawowa w Korytowie, Lucyna Rączkiewicz Szkoła Podstawowa nr 1 w Suliszewie, Katarzyna Kręcisz oraz Dorota Łyko Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie, Renata Gwoździk oraz Krystyna Cymerman Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie, Magdalena Szankowska Publiczne Przedszkole nr 2 z grupą żłobkową w Choszcznie, Aleksandra Michna Publiczne Przedszkole nr 4 w Choszcznie oraz Katarzyna Kowalska i Mariola Mańkowska Publiczne Przedszkole nr 5 z grupą żłobkową w Choszcznie.
“Nauczyciel” to coś więcej niż zawód. To pewnego rodzaju powołanie płynące z głębi serca, które sprawia, że pedagog nie tylko kieruje się chęcią przekazywania swej wiedzy z danego “przedmiotu szkolnego”, ale przede wszystkim czuje satysfakcję z kształcenia osobowości dzieci i młodzieży, by stali się dobrymi ludźmi w przyszłości. – przyznała dyrektor Szkoły Podstawowej w Suliszewie Alina Szymańska podczas rozmowy.

Życzymy więc raz jeszcze: zdrowia, pomyślności i zadowolenia z wykonywanej pracy. Dziękujemy również za Wasz trud i zaangażowanie w wychowywanie przyszłego pokolenia wspaniałych ludzi. 

(no)