targowisko "Mój Rynek"

CHOSZCZNO. Dobiega końca budowa targowiska miejskiego ?Mój Rynek?. Pod dachem nowego obiektu znajdziemy m.in. 36 stanowisk handlowych, są też punkty do sprzedaży obwoźnej, parking i toalety. Targowisko ma też małą infrastrukturę, jest bez barier architektonicznych, posiada wszystkie media, energię elektryczną z ogniw fotowoltaicznych i monitorowane będzie przez całą dobę.

– Pomysł wybudowania nowego targowiska był tematem dyżurnym wielu poprzednich kadencji i choć rodził się w bólach, to cieszę się, że w końcu udało się doprowadzić go do szczęśliwego końca. Wartość tej inwestycji jeszcze bardziej docenimy, patrząc na nią z perspektywy przebudowywanej ul. Jagiełły ? mówi burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Podkreśla, że wieloletnie starania udało się spiąć dopiero z ubiegłorocznym zapewnieniem, że Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wesprze nasze starania kwotą ponad  800 tys. złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 ? 2020.
      Dziś po starym targowisku pozostały tylko? zdjęcia (kilka z nich prezentujemy w poniższym fotoreportażu – red.). Nowy kompleks nazwany ?Mój Rynek?, jest w całości ogrodzony, zadaszony, podzielony na stanowiska handlowe z tzw. zapleczem, stanowiska do sprzedaży obwoźnej, a także w zwykłe stoły. Jest też toaleta miejska, pomieszczenie gospodarcze, mała infrastruktura, i co ważne, całość zasilana będzie z ogniw fotowoltaicznych. Obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych i będzie monitorowany przez całą dobę.
targowsko
       Jednym z głównych założeń tego projektu było też wpieranie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej. Efektem tego jest m.in. to, że w nowym regulaminie targowiska zatwierdzonym przez Radę Miejską, m.in. o 25 procent obniżone zostały opłaty targowe przy sprzedaży płodów rolnych i ogrodniczych.

Tadeusz Krawiec

loga projektu unijnego