na zdjeciu widać mieszkańców oraz przedstawicieli samorządu, którzy przyszli na sotkanie w sprawie segregacji śmieci

CHOSZCZNO. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się otwarte spotkanie dotyczące wdrażaniu systemu segregacji śmieci. ? Chcemy czy nie, ustawowo zobowiązani jesteśmy do segregowania odpadów ? mówił burmistrz ROBERT ADAMCZYK.

       Spotkanie, które odbyło się w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury otworzył burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Przypomniał, że tak naprawdę, to segregacja odpadów obowiązuje już od 2013 roku. ? Pomimo tego, że mieliśmy dwie stawki, a sortowane śmieci były tańsze o pięć złotych, to jednak zaledwie 18 procent mieszkańców naszej gminy zdecydowało się na podjęcie tego tematu ? podkreślił włodarz miasta. Zaznaczył, że ustawowo jesteśmy zobowiązani do segregowania i wszyscy solidarnie odpowiadamy za to, jak to zrobimy. Jego zdaniem, im szybciej damy się przekonać do segregowania śmieci, tym łatwiej będzie nam pokonać wszelkie trudności z tym związane. Odpowiadał też na pytania, które padały z sali.
spotkanie włodarzy miasta z mieszkańcami w sprawie segregacji śmieci        My zachęcamy do korzystania z zakładki ?Gospodarka odpadami? umieszczonej na naszej stronie internetowej. Znajdziemy tam m.in. odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zamieszczone są też harmonogramy odbioru odpadów w mieście, na wsiach, a także wielkogabarytowych. Można również pobrać deklarację o wysokości opłat dla osób po raz pierwszy zamieszkujących daną nieruchomość. Zamieszone są również dane kontaktowe do instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie systemu segregacji śmieci.

(tk)