po prawej autorka obrazów Teresa Łukaszewicz

CHOSZCZNO. W Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury otwarta została wystawa poplenerowa ?Choszczno i okolice?. Tym razem, oglądać tam można prace 16 twórców z całego regionu.

       Opisywany wernisaż otworzył nie tylko poplenerową wystawę ?Choszczno i okolice?, ale również nowy rok kulturalny. Klub Plastyka ?Impresja?, te twórcze spotkania organizuje już od ponad 40 lat, a w Suliszewie ulokowali się po raz trzeci z rzędu. ? Dzięki uprzejmości dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, korzystamy z bardzo dla nas atrakcyjnej bazy, a że mieszkańcy wsi już przyzwyczaili się do osób chodzących ze sztalugami, więc byłoby nam bardzo przyjemnie, gdyby za rok ponownie nas tam zaproszono ? mówiła prezes Impresji JOLANTA ZIÓŁKOWSKA. Podziękowała też sponsorom, bez których to przedsięwzięcie nie miałoby miejsca.
obrazy z wystawy "Choszczno i okolice"       W tej odsłonie pleneru ?Choszczno i okolice? wzięło udział 16 twórców, w tym także kilka osób z zaprzyjaźnionych klubów z Gorzowa Wlkp., Barlinka i Szczecina. Część warsztatową poprowadził szczeciński plastyk ZBIGNIEW JAWORSKI. ? Tym razem motywem przewodnim była twórczość Jacksona Pollocka, amerykańskiego malarza, przedstawiciela ekspresjonizmu abstrakcyjnego ? dodała J. Ziółkowska. Podkreśliła też, że był też czas, w którym gorzowianka URSZULA KOŁODZIEJCZYK pokazywała drugie życie plastikowej butelki. Oprócz wspomnianych już wyżej osób, w Suliszewie malowali również: IZABELA BERDOWSKA, JUSTYNA BZOWA, DOROTA KOSSYK, TERESA ŁUKASZEWICZ, LIDIA MAKSJAN, PIOTR MASŁOWSKI, REGINA MOSKALEWICZ, EDMUND POKORNIECKI, ANNA POLETYŁO?SOROKO, HALINA SOBCZYK, DANIELA TEJCHMAN, BARBARA WIDŁA i MAŁGORZATA WIERUCKA.
     Warto też dodać, że w międzyczasie (dokładnie 6 sierpnia ? red.) na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, podsumowano tegoroczną edycję Wojewódzkiego Przeglądu Prac Artystów Nieprofesjonalnych. Tu po tytuł laureata sięgnął P. Masłowski, a wyróżnienia odebrały T. Łukaszewicz i J. Ziółkowska.

Tadeusz Krawiec