peleton kolarzy biorących udział w maratonie

CHOSZCZNO. 166 kolarzy ukończyło 14. edycję Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego. Na najdłuższym dystansie triumfowała para HENRYK BĘTLEWSKI (Słupsk) i CZESŁAWA KRUKOWSKA (Wrocław). Z dziewięciu startujących choszcznian najlepiej spisali się: FELIKS BADZIĄG, ANTONI GONERA, MIECZYSŁAW JUSZCZAK, KAZIMIERZ PACHOLCZYK, STANISŁAW WESOŁY, którzy stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych.      

  Tym razem na starcie do 14. edycji Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego, w którym głównym i strategicznym sponsorem jest Urząd Miejski w Choszcznie, stanęło 167 kolarzy z całej Polski, w tym dziewięciu z Choszczna. Rywalizowali na trzech  trasach (mini ? 87 km, mega ? 164 i giga ? 251), które w większości prowadziły po drogach ziemi choszczeńskiej. kolarze chwilę przed startem w maratonie
      Największym zainteresowaniem cieszył się dystans najkrótszy, na którym wśród 103 kolarzy, była też dziewięcioosobowa reprezentacja Choszczna. Tu wśród mężczyzn zwyciężył PRZEMYSŁAW BURZYCH (Police), natomiast wśród pań bezkonkurencyjna okazała się ZOFIA POTKAŃSKA (Police). Ze wspomnianych choszcznian, najlepiej spisał się mieszkający w Niemczech FELIKS BADZIĄG (na zdjęciu poniżej z numerem 46), który wygrał w swojej kategorii wiekowej. Również w kategoriach: drugie miejsce wywalczył ANTONI GONERA, a na trzecim stopniu podium stanęli MIECZYSŁAW JUSZCZAK, KAZIMIERZ PACHOLCZYK i STANISŁAW WESOŁY.
kolarze jadący w maratonie rowerowym
      Na dystansie mega, zwycięskie puchary odebrała para PIOTR JAKUBOWSKI (Gorzów Wlkp.) ? MAŁGORZATA SZALEWICZ (Ozorków), a na giga HENRYK BĘTLEWSKI (Słupsk) – CZESŁAWA KRUKOWSKA (Wrocław).
      Warto podkreślić, że na najdłuższym dystansie rywalizował również były mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas i olimpijczyk z Sydney PIOTR CHMIELEWSKI, który stracił do zwycięzcy ponad 11 minut i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu.
Tadeusz Krawiec