2022 - WOŚP w Choszcznie


CHOSZCZNO. Gramy z 30. Finałem WOŚP. Jutro, czyli 28 stycznia licytujemy złote serduszko, w niedzielę zapraszamy na plac przy fontannie na WOŚPzMłynkiem oraz do holu Choszczeńskiego Domu Kultury, gdzie znajdował się będzie Bazarek WOŚP.

      Jutro (28 stycznia) od godziny 8.00 startuje licytacja złotego serduszka, które burmistrz Robert Adamczyk podarował na tegoroczny finał WOŚP w Choszcznie. Przypominamy, że licytować będzie można tylko i wyłącznie na facebookowym profilu burmistrza. Licytacja trwać będzie do godziny 18.00, więc już w chwilę później dowiemy się, kto i za ile kupił serduszko, które do Choszczna trafiło w?, tak, tak w 2003 roku, i to bezpośrednio od Jerzego Owsiaka.


        Od prawie dwóch tygodni na swoim koncie, wośpowe gadżety licytuje Łukasz Młynarczyk. Przed chwilą zdradził, że uzbierał już ponad 24 tys. zł!!! On również zaprasza w niedzielne południe (30 stycznia) na WOŚPzMłynkiem. Na placu przy fontannie będzie można posmakować m.in. grochówki, grzańca, rogalików oraz kawy i herbaty. Będzie też można zagrać w gigantyczne szachy, spróbować szczęścia w loteriach fantowych, a artystycznie wydarzenie to wesprą również społeczności Jedynki i Ancymonka.


        30 stycznia, od godziny 10.00 zapraszamy także do holu Choszczeńskiego Domu Kultury, gdzie znajdował się będzie Bazarek WOŚP. Tu, jak zapewnia szefowa sztabu Małgorzata Kozłowska, nie zabraknie orkiestrowych gadżetów (koszulki, kalendarze, breloki, płyty muzyczne, a nawet skarpety), które będzie można nabyć wrzucając do puszki minimalną kwotę. Na bazarku nie zabraknie też rękodzieła, artykułów codziennego użytku, bonów i voucherów, miodów, zabawek, a także książek z autografami. Dodajmy, że sztab zbiera również kasę do skarbonki.


       Przypominamy też, że pierwsza, tzw. stacjonarna orkiestrowa puszka, stoi w Księgarni Pegaz już od 15 grudnia. Od 3 stycznia, do kolejnych czterech możemy wrzucać pieniądze w Przedszkolu Ancymonek, Pływalni Wodny Raj oraz Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 3. Tradycyjnie już w dniu finału, na naszych ulicach kwestować będą również wolontariusze, których tym roku będzie 20. Po raz kolejny zagrają z nami również pracownicy Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego w Choszcznie, którzy policzą ile tym razem zebraliśmy kasy.

Tadeusz Krawiec