I Mistrzostwa Choszczna w Pływaniu na Wodach Otwartych

CHOSZCZNO. W pierwszej odsłonie Mistrzostw Choszczna w Pływaniu na Wodach Otwartych triumfowali: Oskar Burzyński (MKP Szczecin), Paula Karlińska (MKP Szczecin) z dystansem na 1500m oraz Małgorzata Serbin (MKP Szczecin) i Piotr Brudło (CS IRONMAN SZCZECIN/WMLKS POMORZE STARGARD) na 3000m. To najszybsi pływacy niedzielnych zawodów.

    Pierwsza odsłona Mistrzostw Choszczna w Pływaniu na Wodach Otwartych, składająca się z 1500-metrowego i 3000-metrowego odcinka pływackiego na pewno wpisze się w kalendarze sportowych imprez w naszym mieście. – W naszej imprezie wzięło udział 100 pływaków. Liczę na to, że w przyszłym roku frekwencja będzie jeszcze większa, szczególnie w kategorii dzieci. Pogoda dopisała, impreza się udała co widać na twarzach naszych zawodników. A dla mnie to wydarzenie przejdzie do historii, bo w samym dniu zawodów zapisało się 80 osób, co organizacyjnie wymagało trochę kombinacji, ale daliśmy radę – podsumował Paweł Czapiewski, organizator i prezes Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie.

     W kategorii dzieci zawodnicy przepłynęli około 100, 200, 300 metrów. Tu wśród chłopców w wieku 9-10 lat bezkonkurencyjnym okazał się Jan Dąbrowski (FOKA Choszczno), a wśród dziewcząt Skowrońska Liliana (Gorzów Wlkp.). W kategorii 11-12 lat najszybszy okazał się Tymek Mizgalski (WKS Poznań). Najwyższy wynik w kategorii 13-14 lat uzyskali: Patrycja Gryko (WKS Poznań) i Marcel Burzak (WKS Poznań).

     Organizatorem Mistrzostw było Centrum Rekreacji i Sportu Sp. z o.o. w Choszcznie, a współorganizatorem Klub Sportowy Swim2tri i Urząd Miejski w Choszcznie.