Otwarcie skateparku

CHOSZCZNO. W minioną sobotę odbyło się oficjalne otwarcie skateparku przy ul. Mur Południowy. W zorganizowanych zawodach wzięło udział ponad 60 osób. W pierwszych otwartych mistrzostwach Choszczna w jeździe na deskorolce główną nagrodę otrzymała Alicja Kolańska, a najlepszym w jeździe na hulajnodze okazał się Jeremi Szewczyk.

Pomysł utworzenia skateparku podsunęła nam młodzież ponad 10 lat temu. O tym jak trudno było sfinalizować inwestycję najlepiej mogliby opowiedzieć nasi społeczni konsultanci, czyli Michał Bielecki, Igor Rowicki, Jakub Wolny i Alan Laszko. To właśnie Ci chłopcy w pewnym okresie najaktywniej włączyli się najpierw w pomoc w opracowaniu kompozycji całego obiektu, a potem wskazali elementy, które mogłyby w ramach naszych możliwości powstać. Przypomnijmy, że w pierwszej odsłonie, całkowity koszt tej inwestycji planowano na 180 tys. złotych i miał on być wykonany z elementów kompozytowych. Finalnie koszt dzisiejszego skateparku to nieco ponad 400 tysięcy złotych. Obiekt wykonany został w konstrukcji betonowej, a zamontowane zostały na nim: quarter pipe, bank ramp, ławki, poręcze i funbox – To wy najlepiej ocenicie czy warto było wydać te pieniądze, ale po tym co zaobserwowałem to chyba tak, bo choszczeński skatepark stał się jednym z najbardziej obleganych punktów miasta. Korzystajcie z niego bezpiecznie. – powiedział burmistrz Choszczna Robert Adamczyk podczas oficjalnego otwarcia.

W drugiej części imprezy odbył się pokaz jazdy na deskorolce zaprezentowany przez Stowarzyszenie Sportowe Switch ze Szczecina. Po pokazie zgromadzona młodzież wzięła udział w darmowych warsztatach Akademii Deskorolki, a na zakończenie odbyły się pierwsze mistrzostwa Choszczna w jeździe na deskorolce i hulajnodze. Najlepszymi w jeździe na hulajnodze byli: Jeremi Szewczyk, Hubert Cisielski oraz Antoni Patyk. Zwyciężczynią mistrzostw na deskorolce okazała się Alicja Kolańska, drugie miejsce w zawodach przyznano Konradowi Sałacińskiemu.

skate pakrk otwarcie

Wydarzeniu towarzyszyły pokaz sprzętu i pierwszej pomocy przeprowadzony przez Jednostkę Ratownictwa Wodnego w Choszcznie oraz OSP Zamęcin.

– Macie bardzo dobry skatepark, przeszkody są dobrze dostosowane do nauki jazdy na desce, kąty są łagodnie wyprofilowane, dzięki temu początkujące osoby mogą śmiało stawiać tutaj pierwsze kroki. Patrząc po frekwencji, zaangażowaniu młodzieży, która wzięła udział w dzisiejszych warsztatach wierze, że w Choszcznie wiele młodych osób zarazi się tym sportem – podsumował Bartosz Leonowicz, ze Stowarzyszenia Sportowego Switch.

Dodajmy, że dofinansowanie na budowę skateparku otrzymaliśmy z Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Katarzyna Kubacka