32. finał WOŚP

Zbliża się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. W ostatnią niedzielę stycznia na ulicach naszego miasta kwestować będzie 25 wolontariuszy. Lista została już zamknięta, ale jeśli chcesz wspomóc te wydarzenie, to zapraszamy do kontaktu ze sztabem WOŚP mieszczącym się w Choszczeńskim Domu Kultury.

28 stycznia na ulicach pojawią się wolontariusze ze znanymi wszystkim serduszkami. Będą to: Anastazja Fierka, Adam Tabat, Justyna Furman, Amelia Simińska, Adam Markiewicz, Julia Łakotka, Laura Sokołowska, Mikołaj Przytuła, Maciej Szacilo, Eryk Władyczak, Anna Czubala, Robert Adamczyk, Krzysztof Kozikowski, Hanna Paluszek, Łukasz Banach, Julia Świrska, Anna Szymulewicz, Łukasz Kruk, Szymon Banaszek, Łukasz Młynarczyk, Anita Wyrozębska, Olimpia Pawłowska, Wojciech Kucharski, Hanna Jurkiewicz, Wioletta Kaszak. Dodatkowo wystawionych będzie 10 puszek w punktach stacjonarnych: Szkoły Izabela Krzemińska, Zespoły Szkół nr 1 i 2 w Choszcznie, Niepubliczne Przedszkole “Ancymonek”, szkoły podstawowe nr 1 i 3 w Choszcznie, a także SP w Zamęcinie, Suliszewie, Korytowie i Sławęcinie.

Co roku choszcznianie udowadniają że mają wielkie serca i wspólnie bijemy rekord zebranej kwoty. Dla przypomnienia, rok temu podczas 31. edycji WOŚP  aż 134 629 zł, z czego najdroższe na licytacjach były: złote serduszko (14 tys.), koszulka Pogoni Szczecin (5 tys.) oraz słodkowodne akwarium i biały miś (ponad 2 tys.).

Głównym miejscem wośpowych wydarzeń będzie Choszczeński Dom Kultury, gdzie mieści się sztab WOŚP. To tutaj, jak co roku w holu zorganizowany będzie kiermasz różności, a na scenie odbędą się występy artystyczne oraz licytacje. Tego dnia, przed południem, warto również zajrzeć na plażę miejską gdzie odbędzie się podsumowanie biegowej imprezy Klukom RUN, a Ratownictwo Wodne Choszczno będzie częstowało gorącą grochówką oraz przeprowadzi pokaz pierwszej pomocy, wśród atrakcji zaplanowano również paintball, ognisko z kiełbaskami i wiele innych.

Chcesz pomóc w organizacji wydarzenia, wystąpić na scenie lub przekazać ciekawą i cenną rzecz na licytację? Zgłoś się do choszczeńskiego sztabu WOŚP, który tradycyjnie mieści się w Choszczeńskim Domu Kultury. Kontakt: 95 765 7296, e – mail chdk@choszczno.pl.

 

(NO)

wo9sp na plazy wosp w chdk program wośp chdka