osp radaczewo

RADACZEWO. W sobotę mieszkańcy Radaczewa obchodzili 65-lecie założenia Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej okazji odbyła się msza polowa oraz uroczysty apel, podczas którego wyróżniono najstarszych ochotników. Po części oficjalnej druhowie zaprosili na festyn strażacki pełen atrakcji dla najmłodszych i swojskiego jadła.

Sobotnie świętowanie rozpoczęło się od mszy polowej, po której odbył się uroczysty apel z okazji 65-leciu powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Radaczewie. Na początku uroczystości odczytano pokrótce historię OSP.

Jednostka utworzona została w marcu 1957 roku, drużyna liczyła wtedy dziesięciu członków, a pierwszym naczelnikiem OSP Radaczewo był Antoni Podlewski. Mieszkańcy Radaczewa pamiętają ich sukcesy z lat 80 i 90 poprzedniego wieku, kiedy to ratowali pałac w Wardyniu, Puszczę Notecką, stodołę w Radaczewie czy rywalizowali z najlepszymi jednostkami w mistrzostwach Polski. W latach 1978-79 w czynie społecznym, mieszkańcy wsi wybudowali remizę, w której dzisiaj znajdziemy  mnóstwo pucharów i nagród za osiągnięcia w zawodach strażackich, w których brali udział.

wyróżnieni

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć wyróżnień dla najstarszych i najbardziej zasłużonych ochotników. Gratulację dla Antoniego Pietrołaja, Jerzego Żyłę oraz Ryszarda Witkowskiego złożyli: Łukasz Młynarczyk, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Choszcznie oraz Łukasz Witkowski, prezes jednostki OSP Radaczewo.

Całość obchodów podsumował festyn strażacki, podczas którego można było wziąć udział w loterii oraz spróbować swoich sił na strzelnicy. Nie brakowało też atrakcji dla najmłodszych oraz swojskiego jadła: wojskowej grochówki, kiełbasek z grilla i ciasta przygotowanego przez mieszkańców Radaczewa.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć wyróżnień dla najstarszych i najbardziej zasłużonych ochotników. Gratulację dla Antoniego Pietrołaja, Jerzego Żyły oraz Ryszarda Witkowskiego, złożyli: Łukasz Młynarczyk, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Choszcznie oraz Łukasz Witkowski, prezes jednostki OSP Radaczewo.

(kk)