rowerzyści uczestniczący w Choszczeńskim Dniu bez Samochodu 2019

CHOSZCZNO. Prawie 250 osób wzięło udział we wczorajszym Choszczeńskim Dniu bez Samochodu. Tym razem nie jechaliśmy ścieżkami rowerowymi lecz głównymi ulicami miasta, a finał tego happeningu odbył się na plaży miejskiej. Tu czekały kiełbaski z grilla, losowanie upominków oraz znakowanie rowerów.

rowerzyści biorący udział w Choszczeńskim Dniu bez Samochodu 2019     Słoneczna pogoda sprawiła, że zorganizowany po raz ósmy, Choszczeński Dzień bez Samochodu, przyciągnął rekordową liczbę amatorów rowerowych wycieczek. – W tym roku, po raz pierwszy zrezygnowaliśmy z jazdy od prawj wiceburmistrz Łukasz Młynarczyk podczas Choszczeńskiego Dnia bez Samochodu 2019promenadą wokół jeziora Klukom, na rzecz głównych ulic miasta, a to dlatego, aby być bardziej widocznym. Dwa tygodnie temu, już oficjalnie przekazaliśmy teren pod budowę ścieżki rowerowej z Pełczyc do Choszczna, która wkomponowana będzie w tzw. Szlak Pojezierzy Zachodnich, prowadzący od granicy z Niemcami, przez Choszczno, aż do Białego Boru ? mówił wiceburmistrz ŁUKASZ MŁYNARCZYK, który również przejechał tę trasę na rowerze. Pełczycko-choszczeńska inwestycja ma kosztować prawie 6,3 mln złotych i w większości sfinansowana zostanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. ? W naszym przypadku, prawie cały odcinek ścieżki przebiegał będzie po nasypie nieczynnej już linii kolejowej. Oprócz tego, że położone zostaną dwie warstwy asfaltu o szerokości 2,5 metra, to również rozebrane zostaną pozostałości po starym torowisku. W zależności od potrzeb, powstaną też wykopy, nasypy i zjazdy. Przebudowane i oczyszczone zostaną również istniejące już przepusty ? tłumaczył wiceburmistrz.
grupa rowerzystów podczas Choszczeńskiego Dnia bez Samochodu
      Tradycyjnie już kolumnę, która wystartowała spod fontanny i dalej pojechała ulicami: Wolności, Bohaterów Warszawy, Wolności, Piastowską, Władysława Jagiełły, Wolności i Bolesława Chrobrego, aż do Promenady prowadzili, ubezpieczali i zamykali cykliści z Klubu Turystyki Rowerowej Voyager oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Oni mieli również pełne ręce roboty przy znakowaniu rowerów.
losowanie nagród podczas Choszczeńskiego Dnia bez Samochodu     Dziękujemy też naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy wylosować prawie 200 upominków. Poniżej zamieszczamy pełną listę wspierających, ale największe brawa należą się członkom Voyagera, policjantom, pracownikom Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Choszcznie, a także JULCE KRASZEWSKIEJ z Młodzieżowej Rady Miasta. 
Tadeusz Krawiec
Biuro Promocji UM w Choszcznie

Sponsorzy Choszczeńskiego Dnia bez Samochodu 2019
Urząd Miejski w Choszcznie, Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie, Agencja Reklamy Grafit Choszczno, Apteka Dr. Max+ w Choszcznie, Ares Choszczno, Centrum Fitness i Dietetyki Motywator Choszczno, FUKS ? Centrum Dekoracji i Prezentów –  Anna Osińska-Furs, Gabinet Fizjoterapii  ?Fizjo Plus? ? Małgorzata Trafna, Gabinet Odnowy Biologicznej ?Angels? ? Małgorzata Czerska, Sklep Sportowo-Turystyczny “Gumma” – Jerzy Gumuliński, Księgarnia Pegaz w Choszcznie, Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Ancymonek w Choszcznie, PHU PUCHAR – Henryk Kucharski, Salon ?Jak Ta La La? ? Anna Kwapis, Salon ?Jak Ta La La? ? Nicola Cuber, Siłownia Szczyt Formy Choszczno, SGB Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy w Choszcznie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku, Zakład Aktywności Zawodowej ?Szansa? w Choszcznie, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Choszczno