akcja z meczu Gavia Choszczno przeciwko Morzyczyn Moryń

CHOSZCZNO. Choszczeńskie kluby piłkarskie nie rozpieszczają swoich kibiców, więc weekendowe  trzy zwycięstwa, remis i porażkę należy uznać za duży sukces. W niedzielę, grająca w okręgówce Gavia Choszczno wygrała u siebie 2:1 (1:0) z Morzyckiem Moryń i opuściła ostatnie miejsce w tabeli. W klasie A, po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie sięgnęli piłkarze Pomorzanina Zamęcin, a Korona Raduń utrzymuje passę bez porażki.

Grający w okręgówce piłkarze Gavii Choszczno, po pięciu kolejkach uzbierali tylko trzy punkty i zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. ? Jeśli nie z Morzyckiem, to już chyba z nikim? – kibice, którzy w niedzielne popołudnie zawitali na stadion miejski, otwarcie liczyli na komplet punktów. Choć nasi rozpoczęli z dużym animuszem, to jednak brakowało im skuteczności, a pierwszego gola zdobyli dopiero na chwilę przed zejściem do szatni. A dokładniej, to w 43 minucie bramkarza gości pokonał PATRYK BARSZCZEWSKI. Gdy w 62 minucie MACIEJ BOKUN podwyższył na 2:0, wydawało się, że nasi pójdą za ciosem. Tymczasem, już dwie minuty później dali sobie strzelić gola kontaktowego, a w końcówce mimo tego, że mieli przewagę jednego zawodnika, to aż dwukrotnie przed stratą gola piłkarz Marcin Wachowiczuchronił ich bramkarz WOJCIECH WOJCIECHOWSKI. Poniżej prezentujemy fotoreportaż z tego meczu i dodajmy, że choszcznianie zagrali w składzie: WOJCIECH WOJCIECHOWSKI – MICHAŁ SZTELA, ARTUR KAPIŃSKI, ARNOLD DROBISZ (od 11 min. MACIEJ BOKUN), ADAM LEŚNIAK, PATRYK BARSZCZEWSKI, JAKUB SZYMANOWSKI, SEBASTIAN SURDACKI, MARCELI KAPIŃSKI (od 74 min. MAREK KOKOLUS), KAROL PRZYTUŁA, KACPER ZACZEK (od 84 min. KORNEL CISZEK).
***
       Również zwycięstwa odniosły nasze drużyny grające w klasie A. Korona Raduń wygrała na wyjeździe 3:0 z Sokołem Granowo i z dorobkiem ośmiu punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy), zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Tu warto podkreślić, że chrapkę na króla strzelców tej ligi ma MARCIN WACHOWICZ (na zdjęciu z prawej), który grając w trzech meczach, strzelił sześć bramek.
      Tradycyjnie już, piłkarze Pomorzanina Zamęcin ligowy start rozpoczęli od kilku porażek. Dokładnie czterech, ale w niedzielę pewnie wygrali 4:0 z Błękitnymi Sarnim, i to właśnie tej drużynie, oddali czerwoną latarnię w tej tabeli.
        W klasie B Sława Choszczno zremisowała 0:0 na wyjeździe z Unią II Dolice, natomiast Pionier Zwierzyn przegrał w Płonnie z Gromem 1:3.
Tadeusz Krawiec