Bajkowy Dzień Dziecka na fontanne
W Dzień Dziecka w Gminie Choszczno nie było nudy. Odbyły się zawody wędkarskie na jeziorze Raduń (XXXI Memoriał Odona Dłużyńskiego), a także animacje i dmuchańce w Sołectwie Stawin oraz na choszczeńskiej fontannie.

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA został zorganizowany przez Choszczeński Dom Kultury przy wsparciu Gminy Choszczno, Niepublicznego Przedszkola “Ancymonek”, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Choszcznie, Uczniowskiego Klubu Szachowego “Skoczek” Choszczno, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamęcinie, Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie i innych.
 
Choć pogoda zwiastowała deszcz i burzę, to dzieci na placu nie brakowało, a te w najlepszych kostiumach otrzymały nagrody.
Wśród przygotowanych animacji był m. in. taniec, pociąg, gorące krzesła, a nawet przeciąganie liny – dziewczyny kontra chłopcy. Przy tej konkurencji pomagali nie tylko silni tatusiowie, ale również Andrzej Kowalik, zastępca burmistrza.
Ponadto pod namiotem ChDK Renia i Piotr malowali twarze. UKS Skoczek przygotował pokazowe partie szachów, a także udzielał informacji na temat klubu i gry. Ochotnicza Straż Pożarna udostępniła dla dzieci wóz strażacki. Wśród dmuchanych atrakcji był tor przeszkód oraz zjeżdżalnia. Nie zabrakło również łakoci – cukierków, waty czy popcornu; a dla spragnionych wodę rozdawał MPGK Choszczno.
 
Wszystkim dzieciom – tym dużym jak i małym – raz jeszcze życzymy wszystkiego co najlepsze i dziękujemy za wspólną zabawę!
“„Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją.” – Ania z Zielonego Wzgórza, Lucy Maud Montgomery
 
(NO)