W dniu 11 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Choszcznie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego projektu „Aktywna Szkoła – raz, dwa, trzy – ABC Pływania”. W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Choszczna Artur Raczyński, Sekretarz Miejski Izabela Kolańczyk, Kierownik Biura Rozwoju i Strategii Anna Pawlak, Naczelnik Biura Edukacji, Sportu i Promocji Irena Kowalska, Prezes Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie Jarosław Jasiukiewicz oraz Dyrektorzy i przedstawiciele gminnych szkół podstawowych.

Dziś podczas świąteczno-noworocznego spotkania Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Choszcznie panowała ciepła, rodzinna atmosfera. Przewodnicząca PZERII Barbara Zaniewska powitała serdecznie wszystkich zebranych członków oraz gościa, którym był Burmistrz Choszczna – Artur Raczyński.

W środę, 10 grudnia br.  w Zespole Szkół nr 2 odbyła się XXIV edycja Międzyszkolnego Konkursu „Nobliści Polscy”, skierowanego do uczniów klas VII i VIII. Tegorocznym tematem było: „Co po Noblu? – o inicjatywach Noblistów Polskich podjętych po otrzymaniu zaszczytnej nagrody”. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka polskiego – Agnieszka Kurpiewska i Piotr Figas. Gościem honorowym była Irena Kowalska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Promocji
w Urzędzie Miejskim w Choszcznie.

Świąteczna atmosfera, rywalizacja przy szachownicach i uśmiechy najmłodszych zawodników – tak w skrócie można opisać sobotni Mikołajkowy Turniej Szachowy U14 zorganizowany przez Uczniowski Klub Szachowy ,,Skoczek”. Wydarzenie przyciągnęło do Choszczna liczne grono młodych pasjonatów szachów, którzy podczas siedmiu rund zmierzyli się w emocjonujących pojedynkach, rozgrywanych tempem 10 minut + 3 sekundy na ruch.