Adrianna Idziak prezentuje swój własny znaczek pocztowy

CHOSZCZNO. ADRIANNA IDZIAK jest pierwszą choszcznianką, która ma własny znaczek pocztowy. Otrzymała go za zwycięstwo w konkursie plastycznym, ogłoszonym z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Nie sprawdzaliśmy tego na poczcie, ale za to choszczeńscy filateliści zapewniają, że w swoich zbiorach nie mają znaczka, którego autorem byłby mieszkaniec naszego miasta. ? Nawet jak się zdarzyło,  że któraś z kolekcji mogła dotyczyć choćby w części Choszczna, to na pewno ich autorami byli nie nasi plastycy ? zapewnił nas znany kolekcjoner RADOSŁAW MAŃKOWSKI.
       ADRIANNA IDZIAK, uczennica siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, zachęcona przez MAGDALENĘ KIELĘ, zdecydowała się wystartować w konkursie plastycznym, na projekt znaczka upamiętniającego setną rocznicę Polskiego Czerwonego Krzyża. ? Dziś opowiada nam, że była nieco zaskoczona, gdy otrzymała informację o tym,  że jest w grupie dziesięciorga finalistów, których zaproszono do szczecińskiej filharmonii, gdzie miała się odbyć jubileuszowa gala Polskiego Czerwonego Krzyża. ? Wiadomo było, że każda z tych osób otrzyma wyróżnienie, a lznaczek pocztowy Adrianny Idziakaureat miał być tylko jeden. Proszę sobie wyobrazić, co czułam, gdy wyczytywano kolejne nazwiska, a nie słyszałam swojego. Jak już odczytali dziewiątą osobę, to łzy same pchały się do oczu. Wtedy czułam radość, a dzisiaj śmiało mogę stwierdzić, że to mój życiowy sukces ? opowiada Adrianna. Młoda choszcznianka zdradziła nam też cały proces tworzenia znaczka, a przede wszystkim to, że gdyby nie M. Kiela, jej nauczycielka plastyki, to prawdopodobnie nigdy o tym konkursie by się nie dowiedziała. Instruktorka również w samych superlatywach wypowiada się o swojej podopiecznej. Podkreśla przy tym, że Adrianna jest bardzo utalentowana i wcale by się nie zdziwiła, gdyby zawodową przyszłość związała, właśnie z plastyką. Tu przytoczyła inne konkursy, w których jej wychowanka zdobywała nagrody.
        Głównym wyróżnieniem tego konkursu było wydanie znaczka, na którym motywem przewodnim jest czarno-biała grafika Zamku Książąt Pomorskich, zza którego niczym słońce wynurza się dobrze znane wszystkim logo PCK. Ważne jest też to, że w konkursie wystartowało około 300 osób, a w finałowej dziesiątce znalazła się także ZOFIA KONOPACKA, również uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.

Tadeusz Krawiec