na zdj000zdjęciu zawodnik Gavii Adam Leśniak oraz działącze prezes Piotr Aleksiun i wiceprezes Michał Ostraszewski

CHOSZCZNO. W Policach odbyła się gala piłkarska Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, w trakcie której podsumowano szóstą edycję plebiscytu „Piłkarz Roku”. Wśród wyróżnionych znalazła się też Akademia Piłkarska Gavia Choszczno, którą nagrodzono w  kategorii animatora rozgrywek dziecięcych.

W trakcie gali, która odbyła się w Policach, podsumowano plebiscyt na najlepszego piłkarza sezonu 2019 i tu główną nagrodę odebrał futbolista Pogoni Szczecin SEBASTIAN KOWALCZYK. Godnym podkreślenia jest fakt, że w grupie piłkarzy z klasy okręgowej, na dziewiątym miejscu uplasował się ADAM LEŚNIAK z Gavii Choszczno.
      Dla działaczy AP Gavia, czyli prezesa PIOTRA ALEKSIUNA i wiceprezesa MICHAŁA OSTRASZEWSKIEGO, ten wieczór był wyjątkowy, bo z rąk JANA BEDNARKA (na zdjęciu), prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, odebrali nagrodę specjalną przeznaczoną dla klubu, który dominuje w województwie zachodniopomorskim w nagroda od Gavii od lewej Piotr Aleksiun (Gavia), Jan Bednarek prezes ZZPN i Michał Ostraszewski (Gavia)organizowaniu rozgrywek dziecięcych. AP obchodzi w tym roku 10-lecie, więc to wyróżnienie świetnie wpisuje się także w ten jubileusz. W kuluarowych komentarzach wielokrotnie podkreślano, że działacze Gavii, oprócz szkolenia piłkarskiego narybku, bardzo realnie wpisali się w grupę dominujących organizatorów turniejów dziecięcych, w tym bardzo popularnego już w regionie cyklu Gavia Cup. Wagę opisywanego wydarzenia podnosi też to, że choszcznianie wspomniane wyróżnienie odbierali w obecności takich piłkarskich sław jak: ANDRZEJ STREJLAU, PAWEŁ JANAS, HENRYK WAWROWSKI, czy ADAM FRĄCZCZAK.

(tk)