na zdjęciu oko

CHOSZCZNO. Jubileuszowy, czyli 15. wernisaż Wiosennego Salonu Artystycznego odbędzie się w dniu kalendarzowej wiosny, czyli 20 marca. Na tej wystawie może zaprezentować się każdy z nas, więc już dziś Choszczeński Dom Kultury zaprasza do przynoszenia swoich obrazów, rysunków, rzeźb, grafik, fotografii, a nawet tkaniny.

Pierwsza edycja Wiosennego Salonu Artystycznego odbyła się w 2006 roku i adresowana była głównie do tych autorów, którzy zazwyczaj nie chwalą się swoją twórczością. Choć w kolejnych odsłonach swoje dzieła wystawiali także znani nam mistrzowie, to jednak wspominana wyżej zasada zachowana została do dzisiaj. – Wychodzimy z naszą propozycją zarówno do tych, którzy mają spore osiągnięcia i wielokrotnie uczestniczyli w różnych prezentacjach, jak i do tych, którzy chcą w ten sposób zadebiutować. Mamy nadzieję, że tegoroczne przedsięwzięcie pozwoli na zaprezentowanie się przede wszystkim osobom młodym, czyli takim, które nie do końca wierzą w swoje możliwości i artystyczny talent ? mówi kurator wystawy JANUSZ BIEGAŃSKI. To właśnie jemu należy przekazać prace plastyczne odpowiednio przygotowane do ekspozycji (z zawieszkami lub na podstawkach, oprawione i opisane), a dokładniej dostarczyć je w terminie do 13 marca do pracowni plastycznej domu kultury. Ważnie jest też to, że jeden autor, może przekazać maksymalnie trzy prace.

(tk)

W dotychczasowych 14. odsłonach Wiosennego Salonu Artystycznego wzięło udział ponad 500 autorów. Poniżej relacja z wernisażu w 2019 roku.
autorzy prac Wiosennego Salonu Artystycznego 2019