CHOSZCZNO. Wczoraj powitaliśmy choszczeńskie lato. Na pikniku zorganizowanym na plaży miejskiej i wokół atrakcji nie brakowało, i to zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. – Pogoda dopisała, dzieci nie chcą iść do domu, po prostu prawdziwe wakacje – chwaliła imprezę Agata Pniewska z Krakowa.

Wczorajsze „Powitanie lata” rozpoczął turniej siatkówki plażowej im. Stanisława Łukaszewicza. Relację z tego wydarzenia przekażemy w odrębnym artykule, a tu tylko dodamy, że wygrała go choszczeńska drużyna „Munieczki”.
A co było na plaży i wokół niej. Przy Wodnym Raju żołnierze z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej oraz strażacy-ochotnicy z OSP w Zamęcinie prezentowali swój sprzęt bojowy. Tu największą radochę miały dzieci przy trafianiu strumieniem wody do celu. Malowanie twarzy, dmuchańce i przejażdżki na wodnym rowerze elektrycznym – tu dzieci w kolejkach ustawiały się do końca imprezy. Prowadzący te imprezę Zbigniew Garzyński i animatorzy z Malinowych Marzeń zabawiały ich też przeróżnymi konkursami.

Choszczno 2021 - Powitaliśmy lato
Swoje stanowisko z osobistym wyposażeniem mieli też choszczeńscy żołnierze oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Stargardzie, a włodarze miasta z burmistrzem Robertem Adamczykiem na czele, zachęcali do szczepienia się oraz wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Wyjątkowo barwne widowiska można było zobaczyć na placu Wincentego Witosa. Tu, w ramach Holi Festiwalu Kolorów, co pół godziny wylatywały w powietrze kilogramy kolorowych farb.

Choszczno 2021 - Powitaliśmy lato
Wyjątkowe widowisko przygotowała jednostka Ratownictwa Wodnego Choszczno. Ratowanie tonącego i udzielanie pierwszej pomocy oklaskiwały rzesze widzów.
Ciekawostką było to, że to dopiero pierwszy dzień wakacji, a my na plaży spotkaliśmy już dziesiątki osób z tak odległych miejscowości, jak: Tarnów, Tarnowski Góry, Kraków, Olsztyn, Mława, Wrocław, Warszawa a nawet z Jeleniej Góry.

Choszczno 2021 - Powitaliśmy lato
Wczorajsze „Powitanie lata zorganizowali: UM w Choszcznie, Choszczeński Dom Kultury oraz Centrum Rekreacji i Sportu i wspierali nas: choszczeński dywizjon artylerii samobieżnej, OSP Zamęcin, Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Ancymonek, Plaża Towarzyska oraz MPGK Choszczno.

***

To nie ostatnia impreza tegorocznych wakacji. M.in. zachęcamy do oglądania meczów piłkarskich w strefie kibica oraz kina plenerowego, będzie też weekend z food truckami i kolejna odsłona „Szant nad jeziorem”. Na bieżąco będziemy na nie zapraszać.

Tadeusz Krawiec