Choszczno - Efekt zobaczą na wiosnę

CHOSZCZNO. W założonym niedawno Ogrodzie Społecznym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz choszczeńscy seniorzy posadzili pierwsze cebulki kwiatów. Na wiosnę wyrosną z nich tulipany, narcyzy i hiacynty. W listopadzie, w ramach Roku Ekologicznego na Pomorzu Zachodnim posadzone zostaną tu również drzewa.

        Ogród Społeczny, to przedsięwzięcie, które Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie stworzyła razem ze Stowarzyszeniem Projekt Choszczno. Informowaliśmy już o tym, że miejsce to, ma służyć przede wszystkim dla międzypokoleniowej integracji oraz edukacji w plenerze. ? Tak jak już wcześniej mówiłem, to ma być również niwa, na której seniorzy będą przekazywać swoje doświadczenia młodszemu pokoleniu ? tłumaczy Łukasz Młynarczyk, członek Projektu Choszczno.

        Podkreśla, że podobnie, jak poprzednie zakupy, także i wsadzone tu cebulki narcyzy, tulipanów i hiacyntów, zakupione zostały ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. ? Na efekt tego działania musimy poczekać do wiosny, ale w międzyczasie posadzimy tu jeszcze kilka młodych drzew, które trafią do Choszczna w ramach Roku Ekologicznego na Pomorzu Zachodnim. To przedsięwzięcie, które przewiduje sadzenie m.in. platanów, kasztanów, surmii i tui, również finansuje wspomniany wyżej samorząd województwa ? tłumaczy Ł. Młynarczyk.

(tk)