Na zdjęciu znajduje się nowo wyremontowana ul. Stargardzka

CHOSZCZNO. W poniedziałek (2 marca, o godz. 10.00) w okolicy Mojego Rynku nastąpi podsumowanie remontu i przebudowy ul. Władysława Jagiełły i Drawieńskiej. Ta najdroższa inwestycja drogowa w powojennym Choszcznie, kosztowała ponad 30 milionów złotych i zrealizowana została dzięki porozumieniu województwa z naszą gminą.

spotaknie w sprawie przebudowy dróg Jagiełły i Drawieńskiej        Powyższe zdjęcie wykonane zostało 11 lipca 2018 roku, podczas oficjalnego przekazania placu budowy, a pierwsze prace rozpoczęto dwa miesiące później. Reasumując, całe zadanie zostało wykonane w niespełna 18 miesięcy i kosztowało ponad 30 milionów złotych. W tym  około 19 milionów wyniosło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, gmina Choszczno dołożyła kolejnych ponad osiem, a całość spięły ponad trzy miliony złotych z kasy województwa zachodniopomorskiego.
       W poniedziałkowym wydarzeniu, które o godzinie 10.00 rozpocznie się w okolicy Mojego Rynku, weźmie udział marszałek województwa OLGIERD GEBLEWICZ, jego zastępca TOMASZ SOBIERAJ, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie MICHAŁ ŻUBER, a także włodarze gminy i powiatu.

(tk)