na pierwszym planie kolorowe kwiatki, a za nimi dwójka kolarzy

CHOSZCZNO. Pomimo tego, że w mieście równolegle prowadzonych jest kilka inwestycji, to jednak systematycznie przybywa kwiatowych nasadzeń. ? Bardzo ładnie wkomponowały się w otoczenie, kwietniki stojące na promenadzie. Fajnie też wyglądają klomby przy Rynku i przy pomniku jeńców Oflagu IIB ? mówi GRAŻYNA SUCHARSKA.

Remonty ul. Grunwaldzkiej, Jagiełły, Drawieńskiej, dworca, szkoły, kościoła, wodociągów, budowa nowego targowiska, Zakładu Aktywności Zawodowej, a także bloku mieszkalnego przy ul. Bolesława Chrobrego sprawiają, że już drugi rok z rzędu, nasze miasto przypomina wielki plac budowy. Mimo tego, co jakiś czas pojawiają się nowe nasadzenia. – Wszyscy widzimy, że wjeżdżając do Choszczna od strony ronda, wygląda to coraz bardziej okazale. Powoli zazieleniają się trawniki na ul. Władysława Jagiełły i w okolicy nowego targowiska. Powstają nowe klomby, ale do pełni szczęścia potrzebny jest finał remontu kościoła, no i? przydałaby się nowa fontanna ? mówi GRAŻYNA SUCHARSKA.
kwietniki w mieście      Rozmawialiśmy z nią w niedzielę na promenadzie, gdzie fotografowała kolarzy startujących w wyścigu MTB. Nie omieszkała również zauważyć, że rozpoczęto też wymianę ziemi na trawnikach i klombach przy ul. Grunwaldzkiej. ? Moi rodzice tam mieszkają i często słuchałam krytycznych opinii, ale nie wszyscy sobie zdają sprawę, że zakładanie kwietników i trawników w taką suszę, mija się po prostu z celem ? podsumowała. Od pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie zielni usłyszeliśmy, że klombów systematycznie będzie przybywać, wymieniane będą też kwiaty w tych, które już są.

(tk)