“Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary Wiejskie”.

Operacja pn. “Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Stradzewo, Suliszewo, Wardyń, Rzecko” mająca na celu poprawę dostępności komunikacyjnej mieszkańców z terenu gminy Choszczno poprzez budowę dróg w miejscowościach Stradzewo, Suliszewo, Wardyń Rzecko współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania “Podstawowej usługi i odnowa miejscowości na obszarach wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Prawie cztery miliony złotych kosztować będą przebudowy dróg w Stradzewie, Suliszewie, Wardyniu i Rzecku. 31 maja burmistrz ROBERT ADAMCZYK i wicemarszałek TOMASZ SOBIERAJ podpisali umowę w sprawie dofinansowania tych inwestycji. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 ? 2020 wesprze to przedsięwzięcie na kwotę ponad 2,4 mln złotych.

  – Na drogi zawsze brakowało i brakuje pieniędzy, więc gdy nadarza się okazja wzięcia jakiejkolwiek kwoty, cieszymy się zarówno my, jak i mieszkańcy okolic, przez które przebiegają remontowane drogi ? mówi burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Włodarz miasta i wicemarszałek TOMASZ SOBIERAJ w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego podpisali umowę na dofinansowanie przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Rzecko, Stradzewo, Suliszewo i Wardyń. W sumie wyremontowane zostaną cztery odcinki dróg gminnych, o łącznej długości ponad 2,1 km. Całość kosztować będzie prawie 3,8 mln zł, a opisywane wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 ? 2020 wyniesie ponad 2,4 mln zł.