Warsztaty dla dzieci z gminnych świetlic środowiskowych

Około 90 dzieci z gminnych świetlic środowiskowych wzięło udział w dzisiejszych warsztatach zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choszcznie oraz Choszczeński Dom Kultury. Wśród nich były: Wardyń, Kołki, Stary Klukom, Raduń, Stradzewo, Radaczewo i Zwierzyn. 

Atrakcje, które zostały zapewnione w ramach projektu to:  

Mały Inżynier – gdzie w parach skonstruowali roboty (posiłkując się instrukcją wyświetlaną na tabletach), które później również programowali. Po wykonaniu wszystkich zadań oddali się zabawie w wyścigi. 

Warsztaty "Mały Inżynier"

Sferyczne Kino – atrakcja znana już z tegorocznych ferii zimowych w ChDK, dziś wyświetlony został film “Back to the moon”, w którym uczestnicy zapoznali się z podróżami na księżyc. 

Kino sferyczne, film "Back to the moon"

Warsztaty mydlarskie – dzieci same tworzyły swoje kompozycje, a wykonane mydełka zabrały ze sobą do domu – pięknie zapakowane z pomocą opiekunek wycieczki. 

Malowanie ciała – tym razem już nie tylko buźki, ale też i ręce ozdabiały grafiki. 

“Wydarzenie było finansowane w ramach realizacji dwuletniego projektu “W rodzinie siła” i uczestniczyły w nim dzieci w wieku szkolnym, które na co dzień uczęszczają na zajęcia w świetlicach środowiskowych.” – opowiadała Magdalena Połomska – Gromadzka, kierownik MGOPS w Choszcznie. Warto również wspomnieć, że organizatorzy zapewnili również transport w obie strony wraz z opiekunami, co było dużym udogodnieniem.

(NO)