CHOSZCZNO. Andrzej Kuśmider z Czaplinka i Monika Andrzejczak ze Szczecina triumfowali w 24. edycji Choszczeńskiej Dziesiątki. Z choszcznian najlepiej spisał się Mateusz Leśniak, który zwyciężył w kategorii M30, druga w K20 była Monika Garbicz, a w K40 trzecia Iwona Szyszka. Bieg ukończyło 349 zawodników. Wśród maszerujących z kijkami, bezkonkurencyjną okazała się para: Małgorzata Masłyk z Pyrzyc i Mirosław Bielański ze Stargardu.

         Tradycyjnie już 24. odsłonę Choszczeńskiej Dziesiątki rozpoczęły dzieci w biegach E-Cho Fun Run i to wydarzenie przyciągnęło najwięcej kibiców.

      Niewątpliwą gwiazdą biegu głównego była szczecinianka Monika Andrzejczak, która osiągając wyniki 34 minuty i 17 sekund, zapewne na długo ustanowiła kobiecy rekord tej imprezy. Tu warto dodać, że do super niespodzianki, czyli zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, zabrakło jej zaledwie 19 sekund. Podkreślmy, że drugą wśród kobiet Karolinę Jahnz ze Stargardu, wyprzedziła o ponad 5 minut! Kobiece podium uzupełniła Ewelina Kowalik ze Świebodzina. Wśród mężczyzn triumfował Andrzej Kuśmider z Czaplinka (33:58), drugi był Krzysztof Waszak z Włocławka, a trzeci Paweł Szymański ze Szczecina. Choszcznianin Mateusz Leśniak, który niedawno zajął drugie miejsce w 42. odsłonie PKO Półmaraton Szczecin, tym razem zajął siódmą lokatę, co dało mu zwycięstwo w kategorii M30.

Z naszych w kategoriach wiekowych, na podium stanęły również: Monika Garbicz (druga K20) i Iwona Szyszka (trzecia K40).
         W rozegranym równolegle marszu nordic walking, wystartowało 32 zawodników. Tu po raz kolejny, klasę pokazała pyrzyczanka Małgorzata Masłyk, która o ponad dwie minuty wyprzedziła, drugą Teresą Oleszczuk z Barlinka i o ponad cztery, Bożenę Misiewicz z Chojny. Wśród mężczyzn na podium stanęli: Mirosław Bielański ze Stargardu, Krzysztof Barański ze Szczecina i choszcznianin Krzysztof Bindek.


Brawa należą się zawodnikom i organizatorom, ale te szczególne dla ekipy nauczycieli, a właściwie nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, których ponad 20 wystartowało w obydwu rywalizacjach.

Tadeusz Krawiec

Wyniki 24. edycji Choszczeńskiej Dziesiątki

Wyniki marszu nordic walking 

Bogaty fotoreportaż z CH10 znajdziemy na https://www.facebook.com/ChoszcznoPL/