W minioną sobotę w Hali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie rozegrano I Memoriał Zdzisława „Gacka” Gicewicza – turniej poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku wybitnego bramkarza i prawdziwej legendy choszczeńskiej piłki nożnej.
Zdzisław „Gacek” Gicewicz przez 26 lat (1968–1994) nieprzerwanie budował historię lokalnego futbolu. Przez ponad ćwierć wieku był symbolem sportowej pasji, charakteru i przywiązania do barw klubowych, stając się wzorem dla kolejnych pokoleń piłkarzy w Choszcznie.
Organizatorami memoriału byli Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie wspólnie z Markiem Gałwą oraz byłymi zawodnikami Grunwaldu Choszczno i Piasta Choszczno. Do sportowej rywalizacji stanęło sześć drużyn, które dostarczyły kibicom wielu emocji, walki do ostatnich minut i efektownych akcji.
Po emocjonujących rozgrywkach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
- Pogoń Szczecin I
- Pogoń Szczecin II
- Oldboye Myślibórz
- Grunwald Choszczno
- Wojownicy Barlinek
- Kopacze Recz
Nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych:
Najlepszy bramkarz – Bogumił Kamiński (Pogoń Szczecin II)
Najlepszy strzelec – Piotr Czekaj (Oldboye Myślibórz)
Najlepszy zawodnik – Bartosz Przygórzewski (Pogoń Szczecin I)
Najstarszy zawodnik – Andrzej Grabowski (Pogoń Szczecin II)
Na zakończenie turnieju wręczenia dyplomów wyróżnionym zawodnikom oraz pucharów zwycięskim drużynom dokonali: Andrzej Kowalik – Zastępca Burmistrza Choszczna, Jarosław Jasiukiewicz – Prezes Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie, oraz Marek Gałwa.
Memoriał był nie tylko sportowym wydarzeniem, ale przede wszystkim godnym i wzruszającym hołdem dla człowieka, który na stałe zapisał się w historii choszczeńskiego sportu. Pamięć o „Gacku” wciąż żyje – na boisku i w sercach tych, którzy z nim grali i kibicowali.


