CHOSZCZNO. 14 sierpnia br. Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie zaprasza do udziału w trzeciej odsłonie pływackiego Charytatywnego Klukom Challenge. Główną ideą tej rywalizacji jest przepłynięcie wpław jeziora Klukom (od dzikiej plaży przy Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym do pomostu przy ulicy Nadbrzeżnej, tj. około 2300 metrów). W poprzednich organizatorzy zbierali pieniądze na leczenie Sylwii Żak, a tym razem cała kwota z wpisowego przekazana zostanie na wsparcie dla Sary Fierki.

       Głównym organizatorem tej rywalizacji jest Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie, ale warto przypomnieć też, że głównym pomysłodawcą i współorganizatorem jest Piotr Wierzba. Dodajmy, że w poprzednich dwóch edycjach do mety dopłynęło 55 uczestników, a w tej grupie jest też pięć osób, które zaliczyły obydwa maratony: Sandra Grejć, Bartek Pieńkowski, Paweł Walendzik, Robert Wolny i Włodzimierz Wiśniewski.

       Zgłoszenia uczestników (limit 35) przyjmują: Piotr Wierzba (tel. 519772291) i Paweł Czapiewski (tel. 608559498). Organizatorzy proszą też aby płynący (w miarę możliwości) zapewnili sobie osobę asekurującą.

      Na metę zapraszamy również kibiców, bo tu też odbywał się będzie festyn charytatywny „Płyniemy dla Sary Fierki”. Organizatorzy proponują m.in. smaczne jedzenie, zabawy dla dzieci, zaplatanie warkoczyków, loterię fantową, kiermasz książki i zielony kącik.

(tk)

Więcej zdjęć z wydarzeń w 202o i 2021 roku znajdziecie na naszym fb…