obchody Dnia Kobiet

CHOSZCZNO. W piątkowy wieczór w auli naszego gimnazjum odbyła się trzecia edycja imprezy charytatywnej „Silna i piękna”. Z okazji Dnia Kobiet wydarzenie to zorganizowały panie MAŁGORZATA CZERSKA, KRYSTYNA GŁĘBOCKA i ANNA OSIŃSKA-FURS. Całkowity dochód, czyli ponad sześć tys. zł trafił do jeżdżącej na wózku inwalidzkim ANNY WORACH.

  Krystyna GłębockaZapowiadając trzecią edycję imprezy „Silna i piękna” przypomnieliśmy, że wymyśliły i po raz pierwszy w 2017 roku zorganizowały ją MAŁGORZATA CZERSKA i BOŻENA HRYSZKO. Wówczas wsparły je panie ze Stowarzyszenia Kobieta 2000, i jak wtedy tłumaczyły, głównym celem tego zamierzania miało być stworzenie imprezy podkreślającej Dzień Kobiet, a jednocześnie takiej, która dawałaby paniom coś wymiernego. W ubiegłym roku do organizatorek dołączyła KRYSTYNA GŁĘBOCKA, w tym ANNA OSIŃSKA-FURS (tu zastępowała ją OLGA FABIANIAK), a rosnąca popularność tej odsłony pozwala przypuszczać, że każda kolejna nabierać będzie nowych kształtów.
       W piątkowy wieczór do auli gimnazjum zawitało kilkaset osób. Podobnie jak w poprzednich dwóch imprezach, także i teraz każda z pań na powitanie otrzymała kwiatka i słodki prezent. Dzięki temu, że organizatorkom udało się zaangażować ponad 60 sponsorów, co chwilę losowano atrakcyjne upominki, można było posmakować choszczeńskich wędlin, a na stoiskach czekali specjaliści m.in. od wizażu, masażu, fryzjerstwa, psychologii, dietetyki, prawa, a nawet fotografii.
       Owacje zebrała choszczeńska fryzjerka EWA KAWKA, która opowiadając o tegorocznych trendach, wspierała się doświadczeniami, które wyniosła z grudniowych wyborów Miss Universe 2018. Przypomnijmy, że odbyły się w Tajlandii, i co bardzo ważne, choszcznianka była jedyną Polką wśród 15 stylistek dbających o wygląd kandydatek.
obchody Dnia Kobiet
     O tym, jak należy dbać o figurę i fizyczną formę, mówiła NATALIA LEŚNIAK, a ćwiczyły panie pod okiem MARTY WATKOWSKIEJ i MARTY ZAJĄCZKOWSKIEJ. Wspomnieliśmy już, że „Silna i piękna” od pierwszej edycji ma również klimat charytatywny. Tym razem całkowity dochód z biletów, czyli ponad sześć tys. złotych,  przeznaczony został dla poruszającej się na wózku ANI WORACH. Dodajmy, że również po raz trzeci, muzycznie oprawił i poprowadził to wydarzenie ZBIGNIEW GARZYŃSKI.
Tadeusz Krawiec