CHOSZCZNO. W najbliższą środę (22 września) zostawiamy auta, a my zapraszamy na 10. Choszczeński Dzień bez Samochodu. Tradycyjnie spotykamy się przy fontannie, a że to jubileuszowe wydarzenie, więc tym razem nie będzie losowania upominków, bo… mamy je dla każdego, kto przejedzie całą trasę. Nasi policjanci będą znakować rowery, przygotowujemy też grilla.

Choszczeński Dzień bez Samochodu organizujemy od 2011 roku i za każdy razem brało w nim udział ponad 100 uczestników. Raz nawet się zdarzyło, że pojechało ponad 250 osób. II i III etap budowy choszczeńskiego odcinka Trasy Pojezierzy Zachodnich nie został jeszcze ukończony, więc przejażdżkę ścieżką rowerową przekładamy na przyszły rok.
Tradycyjnie spotykamy się przy fontannie, gdzie zrobimy sobie pamiątkową fotkę, następnie uformujemy kolumnę. Pojedziemy trasą: ul. Wolności, ścieżka rowerowa ul. Władysława Jagiełły i dalej ulicami Mickiewicza, Bolesława Chrobrego, Piastowską, Wolności, Kraszewskiego, Słowackiego i Promenadą aż do plaży miejskiej.
Tu każdy otrzyma okolicznościowy kubek, naszą najnowszą mapę turystyczną, którą nazwaliśmy „Zostań bohaterem – przejedź GMINĘ rowerem”, a także dwie mapki promujące Trasę Pojezierzy Zachodnich na odcinkach: Myślibórz – Barlinek – Choszczno i Choszczno – Ińsko – Drawsko Pomorskie. Poczęstujemy was również kiełbaską z grilla i tradycyjnie już, nasi policjanci zaproszą chętnych, do oznakowania swoich rowerów.

Jako organizatorzy ubezpieczamy uczestników przejazdu, ale podkreślamy, że na ulicach poruszamy się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a przede wszystkim według wskazań organizatorów i policjantów.

10. Choszczeński Dzień bez Samochodu organizowany jest przez PTTK – Klub Turystyki Rowerowej Voyager i Urząd Miejski w Choszcznie, a wspiera nas Centrum Rekreacji i Sportu oraz Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie. Czekamy na WAS w środę o 17.00 przy fontannie, bo o 17.15 ruszamy już w trasę.

Tadeusz Krawiec