Jubileusz uśmiechniętej Ch10

CHOSZCZNO. 373 osoby ukończyły 25. edycję Choszczeńskiej Dziesiątki. W kategoriach open triumfowała para szczecińsko-stargardzka Paweł Szymański i Karolina Jahnz. Bieg ukończyło również 70. mieszkańców z naszej gminy. Tu wśród panów najlepszy był choszcznianin Szymon Konieczny, a wśród pań Monika Garbicz z Suliszewa.

Choszczeńska Dziesiątka obchodziła w tym roku podwójny jubileusz, czyli 25 edycję i 30-lecie pierwszego biegu, który Zdzisław Perepiczko z grupą społeczników zorganizował ją po raz pierwszy w 1992 roku.

Wspominaliśmy już o tym, że po reaktywacji Choszczeńskiej Dziesiątki, czyli od 2015 roku, biegi wiodły różnymi trasami, ale w tej odsłonie zawodnicy pobiegli tak samo, jak przed rokiem. Po epidemicznych perypetiach, organizatorzy wszystkich masowych imprez, zanotowali radykalne spadki frekwencji, więc 373 osoby, które ukończyły wczorajszy bieg (o 24 więcej niż przed rokiem) należy traktować w kategoriach sukcesu. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor biegu Paweł Czapiewski, który w chwilę po zakończeniu imprezy dodał, że w przyszłości trzeba będzie pomyśleć, również o wprowadzeniu losowania atrakcyjnych upominków. Skoro już zahaczyliśmy o frekwencję, to warto dodać, że w tej stawce było również 70 osób (w 15 pań) z naszej gminy.

Komplet wyników znajdziemy w linku zamieszczonym pod tym artykułem, ale warto podkreślić, że w biegu panów bezkonkurencyjnym okazał się Paweł Szymański (34:51 Szczecin), a podium uzupełnili stargardzianie Damian Andriuszkiewicz (35:34) i Bartosz Przekopowicz (35:41), natomiast wśród pań triumfowała również stargardzianka Karolina Jahnz (39:35), drugie miejsce zajęła Olga Zatoń (40:36 Świdwin), a trzecie Anna Błaż (44:20 Barlinek). Na mecie, organizatorzy oprócz kategorii open wyróżnili również najlepszych w 13 kategoriach oraz dwójkę najstarszych uczestników, czyli 84-letniego Edwarda Maziarza z Karpacza i 73-letnią Koal Ingrid z Corrbus.

Dodajmy, że w towarzyszącej biegowi rywalizacji nordic walking wystartowało  24 zawodników, a wygrali ją Marek Dołęgowski z Kołczewa i Małgorzata Masłyk z Pyrzyc. W biegach Echo Fun Run wystartowało też 200 dzieci.

Komentując całość należy stwierdzić, że to iż kiedyś przypisano jej miano “uśmiechniętej” potwierdziło się (patrzcie na zdjęcia) także i w tej edycji. Dodajmy, że głównym organizatorem biegu było Stowarzyszenie “Choszczeńska Dziesiątka”, a strategicznym sponsorem Urząd Miejski w Choszcznie. Finansowego wsparcia udzielili również: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Choszcznie i Starostwo Powiatowe w Choszcznie.

(tk)

Wyniki 25. CH10 i Nordic walking