Zaproszenie na 25. Choszczeńską Dziesiątkę

CHOSZCZNO. Choszczeńska Dziesiątka, to chyba jedyny bieg w Polsce, który nie ma swojego plakatu, a jego renomę i popularność kreują sami uczestnicy. W najbliższą niedzielę zapraszamy na 25. edycję Choszczeńskiej Dziesiątki, a na potwierdzenie tej renomy możemy już zdradzić, że będzie to pierwszy w tym roku bieg w regionie, w którym wystartuje więcej biegaczy niż w poprzednim roku.

         Dyrektor biegu Paweł Czapiewski w regulaminie tej edycji napisał, że tym razem limit ustalają na 10 tys. uczestników. Kwituje to uśmiechem, a otwarcie mówi, że około tysiąca są w stanie przyjąć i tak bieg zorganizować, by był bezpieczny dla wszystkich.


       Podejrzeliśmy aktualną listę zgłoszeń i już dzisiaj jest na niej 515 osób, w tym ponad 70 z Choszczna. Przed biegiem głównym, czyli już od godziny 11.00, około 200 dzieci rywalizować będzie w biegu E-Cho Fun Run. Bieg główny, który odbywał się na takiej samej trasie jak ubiegłoroczna, wystartuje o godzinie 12.00, a 20 minut później na trasę wokół jeziora ruszą zawodnicy nordic walking. Skoro już jesteśmy przy uczestnikach, to jest wśród nich choszcznianin Henryk Domański, jedyny uczestnik pierwszej Choszczeńskiej Dziesiątki, czyli tej, którą zorganizowano w 1991 roku. Zamykając temat udziału informujemy, że przez internet można zapisywać się tylko do jutra (6 września), a potem tylko przed startem (w biurze zawodów). Niestety limit w biegu dzieci już został wypełniony, natomiast zapisywać się można jeszcze do udziału w marszu nordic walking.
     Regulaminy, a także informacje o tym, co, gdzie i kiedy się odbędzie znajdziemy fb Choszczeńska Dziesiątka.
     Głównym organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Choszczeńska Dziesiątka, patronat na wydarzeniem objął burmistrz Robert Adamczyk, a głównym sponsorem jest Urząd Miejski w Choszcznie oraz Starostwo Powiatowe w Choszcznie.
     W grupie organizacji wspierających są: Stowarzyszenie Aktywne Choszczno, CRiS Choszczno, 8. Szczep Ziemi Choszczeńskiej “Infinitum”, Komenda Powiatowa PSP w Choszcznie oraz Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie.

Tadeusz Krawiec