maskotki od lewej: Stopek, Myszka Miki i Ekolinek

CHOSZCZNO. Choć rok szkolny rozpoczyna się dopiero jutro, to pierwszoklasiści z Trójki, już dzisiaj przywitali się ze swoją szkołą. Poznali wychowawczynie, kolegów i koleżanki, klasy w których uczyć się będą przez najbliższe trzy lata, a także przyjęli pasowanie na uczniów. W sumie w naszej gminie do szkoły poszło 222 pierwszaków, najwięcej, bo 125 w będzie Jedynce, a najmniej, bo tylko troje, uczęszczać będzie do podstawówki w Suliszewie.

     Nowy rok szkolny rozpoczyna się jutro, i jak zgodnie podkreślają rodzice i nauczyciele, będzie to czas, zupełnie inny od tego, do którego byliśmy tak bardzo przyzwyczajeni. Z powodu koronawirusa wprowadzonych zostało szereg obostrzeń, głównie tych, związanych z wzajemnymi kontaktami, a nierozłącznym atrybutem ucznia i nauczyciela staje się, nie pióro czy zeszyt, lecz? maseczka.

Jutro pierwszy dzwonek
Jakub Lubiński z uśmiechem przyjął pasowanie na ucznia.

Dzisiejsze powitanie i pasowanie pierwszoklasistów z Trójki, również odbiegało od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Dyrektor Ewa Klińska, najpierw przedstawiła Teresę Pietkiewicz, Iwonę Nawrocką oraz Monikę Zawodniak i Agnieszkę Paluszewską, czyli wychowawczynie trzech klas, a następnie podchodziła do maluchów i dużym piórem pasowała ich na uczniów. Tu było trochę śmiechu, bo na pytanie E. Klińskiej pokazującej pióro: – Wiecie czym będziecie pasowani? ? ktoś wypalił: – Confetti! Zdarzało się też, że niektórzy zapominali, jak się nazywają.

Jutro pierwszy dzwonek
Przed wejściem do szkoły witały dzieci maskotki Stopka, Myszki Miki i Ekolinek


      W naszej gminie rok szkolny 2020/2021 rozpoczyna 222 pierwszoklasistów. W opisywanej Trójce jest ich 63, ale najwięcej, bo aż 125, będzie miała Jedynka, czyli SP nr 1 w Choszcznie. W Sławęcinie 17, w Zamęcinie 9, w Korytowie 5 i Suliszewie 3. 1 września do naszych szkół pójdzie 1818 uczniów, więcej o tym, napiszemy jutro.
Tadeusz Krawiec