CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu burmistrz Robert Adamczyk i członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek podpisali umowę na przebudowę kolejnej drogi. Tym razem otrzymaliśmy ponad 400 tys. złotych, które przeznaczone zostaną na wyremontowanie, niespełna kilometrowego odcinka dojazdowego do Rudnik.

Drogowe inwestycja z marszałkowskim wsparciem w wysokości ponad 436 tys. zł zrealizowana zostanie przez naszą gminę. W ramach tego zadania przebudowany zostanie odcinek drogi gminnej, prowadzącej z Choszczna do Rudnik.

Podpisanie umowy odbyło się w choszczeńskim magistracie, od prawej: członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, skarbnik Agata Bruzgo i burmistrz Robert Adamczyk.

– To przede wszystkim droga dojazdowa do tej wsi, ale jest też systematycznie wykorzystywana przez rolników poruszających się ciężkim sprzętem rolniczym. Cieszy nas bardzo ta dotacja, ponieważ za tę kasę jesteśmy w stanie całkowicie ją przebudować. Konkretnie, to powstanie nowa jezdnia z płyt betonowych, z dodatkowymi mijankami. W tej chwili przygotowujemy dokumentację na przeprowadzenie postępowania przetargowego, bo zgodnie z umową, jeszcze w tym roku musimy zakończyć tę inwestycję – tłumaczy burmistrz Robert Adamczyk.

(tk)